Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

19 maja 2017

Blisko 3,5 mln zł na nowe zadania w tym roku

Na XXVIII sesji, która odbyła się w czwartek 18 maja 2017 roku, radni zdecydowali o zmianie uchwały budżetowej, a co za tym idzie w tegorocznym budżecie pojawiły się nowe zadania za blisko 3,5 mln zł.

Największa pula środków przeznaczona została na zadania oświatowe oraz na wsparcie lokalnego biznesu. 600.000 zł trafi do gminnych szkół i przedszkoli, w których wykonane zostaną niezbędne remonty, a także dokupiony zostanie sprzęt i pomoce dydaktyczne.

W ramach wspierania lokalnego biznesu samorząd zdecydował o zwiększeniu zakresu tegorocznych prac w strefie gospodarczej w Czachorowie. Na to zadanie przekazano dodatkowe środki dzięki którym wybudowany zostanie chodnik, a także zatoka postojowa. W Malewie wybudowana będzie droga prowadząca do jednego z zakładów produkcyjnych.

Dodatkowe środki przekazano także na zadanie inwestycyjne w Brzeziu, gdzie w tym roku wybudowany zostanie ostatni fragment chodnika i kanalizacji deszczowej. W Siemowie wybudowane będzie oświetlenie uliczne przy drodze gminnej. Wykonane zostaną również remonty budynków komunalnych oraz przebudowana będzie kanalizacja deszczowa w ul. Hutnika (fragment od ul. Polnej do ul. Bojanowskiego). Milion złotych został zarezerwowany na zadania z tzw. Funduszu Remontowego, w ramach którego remontowane będą gminne drogi i chodniki. W pierwszym etapie wykonane zostaną naprawy nawierzchni jezdni na ul. Zielonej, pl. Karola Marcinkowskiego oraz ul. Wiśniowej w Gostyniu. W Kunowie wyremontowana będzie ul. Lipowa, a także drogi w Ostrowie i Bogusławkach. W tym roku remont przejdą także chodniki m.in. na ul. Polnej, pl. Karola Marcinkowskiego, ul. Przy Dworcu, ul. Emilii Plater, ul. Młynarskiej oraz zejście ul. Konopnickiej – Kręta.

 

http://www.gostyn.pl/Blisko_3_5_mln_zl_na_nowe_zadania_w_tym_roku.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl