Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

29 marca 2017

Blisko 4 mln zł z Unii Europejskiej na rozbudowę „Jedynki”

Gmina Gostyń otrzyma blisko 4 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 1 im. Czarnego Legionu w Gostyniu. Rozbudowa kosztować będzie ponad 4,6 mln zł. W budżecie Gostynia na ten rok zabezpieczone zostały środki niezbędne na wkład własny.

To będzie największe unijne dofinansowanie, jakie udało się nam pozyskać w ostatnich latach. Blisko 4,5 mln zł to środki, które pozwolą na rozbudowę „Jedynki”, a także na zorganizowanie zajęć dodatkowych dla uczniów. Ta inwestycja jest mocno wyczekiwana zarówno przez społeczność szkoły, jak i przez samorządowców. Cieszę się, że dzięki unijnemu dofinansowaniu uda nam się wprowadzić bazę edukacyjną „Jedynki” w XXI wiek – mówi Jerzy Kulak Burmistrz Gostynia.

Obecnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu uczą się w dwóch obiektach, z czego jeden jest dzierżawiony od Parafii pw. św. Małgorzaty. Budynek szkoły przy ul. Helsztyńskiego posiada 8 izb lekcyjnych oraz bibliotekę. W szkole nie ma świetlicy ani auli, w której można by przeprowadzać uroczystości szkolne i spotkania. Dlatego tak wyczekiwana przez uczniów, rodziców i pedagogów była rozbudowa bazy edukacyjnej „Jedynki”

W ramach rozbudowy powstanie nowe skrzydło budynku wraz z łącznikiem do części szkoły już istniejącej. Obiekt rozbudowany będzie w kierunku południowym. Będzie to budynek o powierzchni ok. 900 m² z dwoma kondygnacjami, częściowo podpiwniczony. Według przygotowywanej dokumentacji szkoła zyska 6 klas lekcyjnych, pokój nauczycielski, sanitariaty i szatnie. Budynek wyposażony będzie również w udogodnienia dla niepełnosprawnych, czyli windy i podjazdy.

Cała społeczność „Jedynki”, czyli dyrektor, grono pedagogiczne, rodzice,  uczniowie, a także pracownicy gostyńskiego Urzędu - bez zaangażowania tych wszystkich osób nie udałoby się doprowadzić tego projektu do szczęśliwego finału. Dzięki wspólnym działaniom Szkoła Podstawowa nr 1 stanie się naszą szkołą marzeń – dodaje Jerzy Kulak.

 

projekt PL+

http://www.gostyn.pl/Blisko_4_mln_zl_z_Unii_Europejskiej_na_rozbudowe_Jedynki.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl