Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

Dofinansowanie wymiany pieców

Dofinansowanie wymiany pieców

Masz piec węglowy? Chcesz go wymienić na nowe ekologiczne źródło ciepła? Złóż wniosek do gminy Gostyń o dofinansowanie. Rusza gminny program wspierania wymiany pieców, którego celem jest poprawa jakości stanu powietrza dzięki nowym ekologicznym formom ogrzewania. Z pomocy mogą skorzystać osoby mieszkające w gminie Gostyń, które chcą wymienić piec węglowy. Wnioski przyjmowane są już w Wydziale Rozwoju i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Gostyniu (ul. Wrocławska 256, pok. 7).

Dotacja przeznaczona jest na częściowe pokrycie poniesionych kosztów wymiany starych pieców węglowych na nowe ekologiczne źródło ogrzewania tzn. niskoemisyjne, wysokosprawne urządzenie grzewcze, takie jak: kocioł gazowy c.o., kocioł olejowy c.o., kocioł gazowo - olejowy c.o., kocioł elektryczny c.o., kocioł na biomasę c.o., pompa ciepła oraz panele fotowoltaiczne w przypadkach, w których ich zastosowanie będzie wiązało się z obniżeniem emisji w źródle opalanym paliwem stałym.

Warunkiem uzyskania dotacji jest:

  • użycie do wymiany systemów ogrzewania węglowego na nowe ekologiczne źródła ogrzewania wyłącznie fabrycznie nowych materiałów i urządzeń, które zostały użyte i zamontowane po raz pierwszy, i które spełniają wymagane normy techniczne i dopuszczone są do użytkowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej,
  • likwidacja wszystkich dotychczasowych służących do ogrzewania pieców lub kotłów węglowych oraz brak innego ogrzewania, za wyjątkiem pieców kaflowych, w tym przypadku należy jednak trwale usunąć połączenie pieca z przewodem kominowym.

Dotacja udzielana jest jednorazowo w wysokości 50% ceny zakupu i montażu nowego ekologicznego źródła ogrzewania, nie więcej jednak niż 3.000 zł w przypadku instalacji urządzenia w budynku mieszkalnym, 2.000 zł w przypadku instalacji urządzenia w lokalu mieszkalnym oraz 2.000 zł na mieszkanie w przypadku instalacji urządzenia przez wspólnotę mieszkaniową w budynku wielorodzinnym.

Więcej informacji o programie można znaleźć tutaj.

http://www.gostyn.pl/Dofinansowanie.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl