Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

26 października 2017

Nagrody dla sportowców

W środę 25 października 2017 roku sportowcy z gminy Gostyń odebrali z rąk burmistrza Gostynia Jerzego Kulaka i przewodniczącego Rady Miejskiej w Gostyniu Mirosława Żywickiego stypendia i nagrody za uzyskane wyniki sportowe.

Stypendia sportowe otrzymało 16 zawodników, reprezentujących różne dyscypliny sportowe.  Specjalne nagrody za osiągnięte wyniki sportowe przyznano także dwóm zawodnikom – Karolowi Łapawie i Pawłowi Piotrowskiemu. Na stypendia i nagrody dla najlepszych sportowców samorząd wydał w tym roku blisko 20 tys. zł.

Stypendia sportowe otrzymali:

  • Kamil Kordus (Kolarski Klub Sportowy „Gostyń”) za 3 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym w Pruszkowie (sprint drużynowy – juniorzy)
  • Łukasz Kowal (Kolarski Klub Sportowy „Gostyń” za 3 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym  w Pruszkowie (sprint drużynowy – juniorzy); 2 miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym (sprint drużynowy)
  • Piotr Mierzyński (Kolarski Klub Sportowy „Gostyń”) za 7 miejsce w Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym
  • Jakub Frąckowiak (Kolarski Klub Sportowy „Gostyń”) za 3 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym   w Pruszkowie (wyścig drużynowy – juniorzy)
  • Mikołaj Konieczny (Kolarski Klub Sportowy „Gostyń”) za 3 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym  w Pruszkowie (wyścig drużynowy – juniorzy)
  • Łukasz Kuźniak (Ludowy Klub Sportowy Odra Głoska) za udział w rozgrywkach I ligi tenisa stołowego mężczyzn
  • Karolina Przybylak (Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Kórnik) za 1 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym (wyścig - juniorki)
  • Tobiasz Zaremba (Kolarski Klub Sportowy „Gostyń”) za 8 miejsce podczas XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Nowym Dworze Mazowieckim (jazda indywidualna na czas – juniorzy młodsi); 4 miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym (wyścig drużynowy – junior młodszy)
  • Zuzanna Olejniczak (Kolarski Klub Sportowy „Gostyń”) za 4 miejsce podczas XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Nowym Dworze Mazowieckim (start wspólny – juniorki młodsze); 1 miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym (juniorki młodsze)
  • Kacper Majewski (Kolarski Klub Sportowy „Gostyń”) za 2 miejsce podczas XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Nowym Dworze Mazowieckim (jazda indywidualna na czas – juniorzy młodsi)
  • Paweł Piotrowski (Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „Start” we Wrocławiu) za 4 miejsce podczas Mistrzostw Świata w Londynie w pchnięciu kulą
  • Marcin Nowak (Kolarski Klub Sportowy „Gostyń”) za 4 miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym (wyścig drużynowy – junior młodszy)
  • Krystian Barski (Sporty Walki Gostyń) za 3 miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetów  i Kadetek w boksie w Pułtusku
  • Jakub Piecuch (Sporty Walki Gostyń) za 3 miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetów i Kadetek w boksie w Pułtusku
  • Łukasz Jędryczka (Kolarski Klub Sportowy „Gostyń”) za 4 miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym (wyścig drużynowy – junior młodszy)
  • Weronika Stańczak (Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”) 3 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w biegach przełajowych

 

Nagrody za uzyskany wynik sportowy przyznano:

  • Karolowi Łapawie (Sporty Walki Gostyń) za 1 miejsce podczas Mistrzostw Polski seniorów w boksie w Sokółce
  • Pawłowi Piotrowskiemu (Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „Start” we Wrocławiu za 4 miejsce podczas Mistrzostw Świata w Londynie w pchnięciu kulą.

http://www.gostyn.pl/Nagrody_dla_sportowcow.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl