Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

17 stycznia 2018

103 urodziny pani Antoniny

103 urodziny obchodziła we wtorek 16 stycznia 2018 roku pani Antonina Ignaszewska z Gostynia. Życzenia z tej okazji przekazali Jubilatce burmistrz Gostynia Jerzy Kulak i przewodniczący Rady Miejskiej w Gostyniu Mirosław Żywicki, pisząc w liście „w 103 rocznicę urodzin składamy serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia dalszych lat w zdrowiu i szczęściu rodzinnym. Niech omijają Panią troski codziennego życia, aby następne lata upływały Pani w spokoju, były pogodne i radosne”.

Antonina Ignaszewska z domu Maćkowiak przyszła na świat 16 stycznia 1915 roku w Starym Gostyniu. Całe życie związana jest z ziemią gostyńską. Uczęszczała do szkoły powszechnej w Starym Gostyniu. Jeszcze przed wybuchem II wojny światowej pani Antonina przez 7 lat, w latach 1932-1939, była prezeską Stowarzyszenia Młodych Polek na ziemi gostyńskiej. Związek małżeński ze Stanisławem Iganszewskim zawarła w 1941 roku i wtedy też przeprowadziła się do Gostynia, gdzie mieszka do dzisiaj. Z mężem przeżyli wspólnie 56 lat. Doczekali się 4 dzieci, dwóch córek i dwóch synów. Pani Antonina jest babcią 12 wnucząt i prababcią 12 prawnucząt.

Czas spędza najchętniej na czytaniu książek. I jak zapewnia rodzina Jubilatki, pani Antonina czyta najwięcej książek spośród wszystkich domowników.

 

 

fot. Rafał Jarecki

https://www.gostyn.pl/103_urodziny_pani_Antoniny.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl