Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

29 grudnia 2017

Bezpłatna komunikacja miejska w roku 2018

MILLA Spółdzielnia z Leszna, drugi rok z rzędu, będzie obsługiwać bezpłatną komunikację miejską i podmiejską w gminie Gostyń. Firma wygrała ogłoszony przez Burmistrza Gostynia przetarg i w roku 2018 to jej autobusy będą wozić mieszkańców.

Od 1 stycznia 2018 roku obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy bezpłatnej komunikacji miejskiej i podmiejskiej, w którym, aby zminimalizować opóźnienia, zmodyfikowano niektóre godziny odjazdów. Nowością są również nowe tablice z rozkładami jazdy zamontowane na przystankach.

Ponadto na stronie www.gostyn.pl w zakładce „Komunikacja miejska” lub pod adresem http://gostyn.trasownik.net/ można on-line sprawdzić godziny odjazdu z poszczególnych przystanków autobusowych. Rozkłady jazdy komunikacji miejskiej i podmiejskiej dostępne są także tutaj.

Przypomnijmy, że bezpłatna komunikacja miejska w Gostyniu zaczęła funkcjonować od 1 stycznia 2014 roku. Z inicjatywą wyszli mieszkańcy zgłaszając taki projekt w ramach pierwszej edycji Gostyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Rok później, w ramach budżetu partycypacyjnego, mieszkańcy postulowali rozszerzenie komunikacji miejskiej o tereny wiejskie. Obecnie w ramach bezpłatnej komunikacji miejskiej i podmiejskiej działa 19 linii. Autobusy kursują w dni robocze, a także weekendy i święta. Z bezpłatnej komunikacji miejskiej i podmiejskiej korzystać mogą wszyscy, także osoby przyjezdne.

http://www.gostyn.pl/Bezplatna_komunikacja_miejska_w_roku_2018.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl