Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

30 września 2013

CZACHOROWO: RODZINNY RAJD ROWEROWY

Kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy „Szlakami Powiatu Gostyńskiego” odbył się w niedzielę 22 września 2013 roku w sołectwie Czachorowo. W rajdzie uczestniczyło 33 rowerzystów.
Zbiórka i start nastąpiły o godz. 13:00 przy świetlicy wiejskiej. Trasa wiodła przez Sikorzyn, Starą Krobię, Domachowo, Sułkowice, do Ludwinowa . Tam była chwila na odpoczynek w Agroturystyce „Baja”. Potem grupa wyruszyła w kierunku Rębowa, dalej przez Ziółkowo i Krajewice z powrotem do Czachorowa. Tutaj na uczestników rajdu czekały już upieczone kiełbaski i słodkie wypieki mieszkanek wsi.
Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową plakietkę i breloczek z tegorocznego Rodzinnego Rajdu Rowerowego, a najmłodsi uczestnicy – kamizelki i plecaki odblaskowe.
Warto zaznaczyć, że najmłodszy cyklista miał zaledwie 7 lat. Dystans 40 km pokonał bez żadnego problemu.
Nad bezpieczeństwem i zabezpieczeniem rajdu czuwali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czachorowie. Podziękowania należą się także paniom, które przygotowały słodki poczęstunek; Radzie Sołeckiej za zaangażowanie w organizację i przeprowadzenie imprezy; Gostyńskiemu Ośrodkowi Kultury „Hutnik” oraz wszystkim sponsorom.
Jak zauważa sołtys Tomasz Skibicki, pocieszający jest fakt, że co roku jest coraz więcej uczestników tej rodzinnej imprezy, zaś wspólne biesiadowanie przy grillu po zakończonym rajdzie pozwala na jeszcze większą integrację mieszkańców sołectwa.

https://www.gostyn.pl/CZACHOROWO_RODZINNY_RAJD_ROWEROWY_33583.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl