Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

10 listopada 2017

Dorota Zawadzka gościła w Gostyniu

Od poniedziałku 6 listopada do czwartku 9 listopada 2017 roku w Gostyniu gościła Dorota Zawadzka – psycholog, pedagog, doradca rodzinny, społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka, prowadząca program „Superniania”.

Dorota Zawadzka w Gostyniu prowadziła zajęcia „Uwaga, Internet też może być niebezpieczny”. W ciągu czterech dni zorganizowano 15 warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.

7 listopada 2017 roku Dorota Zawadzka przeprowadziła również spotkanie otwarte dla rodziców i nauczycieli. Podczas szkolenia zaprezentowane zostało rodzicom i nauczycielom zjawisko cyberprzemocy. Wykłady miały również za zadanie uświadomić rodzicom, jak niebezpieczne jest nieograniczone korzystanie z Internetu oraz wskazać metody i skuteczne sposoby kontrolowania dziecka w sieci.

Podsumowanie warsztatów dla uczniów odbyło się w czwartek 9 listopada 2017 r w Szkole Podstawowej nr 5 im. ks. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu, gdzie prelegentka mogła obejrzeć występ szkolnego chóru. Uczniowie zaprosili ją też do wspólnego śpiewania oraz na spotkanie przy herbatce.

Zadanie realizowane jest w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017” pod nazwą „Gostyńskie obserwatorium zagrożeń bezpieczeństwa dzieci i młodzieży” – edycja 2017.

https://www.gostyn.pl/Dorota_Zawadzka_goscila_w_Gostyniu.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl