Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

08 października 2013

GOSTYNIANIE KANDYDUJĄ W SPORTOWYM PLEBISCYCIE 40-LECIA

Już niebawem nastąpi rozstrzygnięcie Plebiscytu 40-lecia na 10 Najwybitniejszych Sportowców z Niepełnosprawnością. Głosy przyjmowane są jeszcze do końca października 2013 roku. O to miano ubiega się także dwóch paraolimpijczyków z naszej gminy – pływak Mieczysław Sobczak z Gostynia (na zdjęciu z prawej), medalista m.in. Igrzysk Paraolimpijskich w roku 1972, oraz wciąż czynny lekkoatleta Paweł Piotrowski z Gostynia, wielokrotny medalista olimpijski w konkurencjach rzutowych.
Dotychczas oddano już łącznie prawie 10 000 głosów. Głosowanie odbywa się na stronie internetowej www.sedeka.pl/plebiscyt-paraolimpijski. Pod tym adresem widnieje lista 272 medalistów oraz regulamin.
Aby oddać głos, trzeba udostępnić swoje dane (imię, nazwisko i adres e-mail). Po głosowaniu na e-adres mail przyjdzie prośba o potwierdzenie. Co ważne, jeden uczestnik plebiscytu może poprzeć maksymalnie 40 kandydatów, a minimalnie jednego.
Warto też wiedzieć, że głosowanie jest pierwszym etapem wyłaniania laureatów. Organizatorem zabawy jest Fundacja Sedeka. W II etapie, spośród 40 sportowców, którzy otrzymają najwięcej głosów, 10 laureatów wskaże pecjalna Kapituła. Tę Kapitułę zaś powołuje przewodniczący Rady Fundacji i członkowie zarządu fundacji – spośród osób wchodzących w skład instytucji i środowisk zajmujących się problematyką sportu niepełnosprawnych.
Rozstrzygnięcie plebiscytu ma nastąpić tuż przed Gwiazdką, a wielka gala, połączona z wręczeniem statuetek i medali wybranym przez Kapitułę laureatom, zaplanowana jest na styczeń 2014 roku.

https://www.gostyn.pl/GOSTYNIANIE_KANDYDUJA_W_SPORTOWYM_PLEBISCYCIE_40-LECIA.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl