Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

30 stycznia 2018

Gmina Gostyń wspiera strażaków ochotników

W 2017 roku z budżetu gminy Gostyń na doposażenie ochotniczych straży pożarnych wydano blisko 300 tys. zł. Najwięcej pieniędzy, bo ponad 240 tys. zł, przekazano na zakup nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który trafił do jednostki OSP z Daleszyna.

W gminie Gostyń nad stanem bezpieczeństwa poza Państwową Strażą Pożarną czuwa 17 jednostek ochotniczych straży pożarnych, z czego 5 wyposażonych jest w samochody pożarnicze. Strażacy ochotnicy wielokrotnie biorą udział w działaniach ratowniczych, dlatego samorząd każdego roku stara się doposażać jednostki OSP w nowy sprzęt. W roku 2017 do jednostki z Daleszyna trafił lekki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu IVECO. Wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 1000 litrów oraz 200 litrów środka pianotwórczego.  Samochód wyposażony jest w agregat wysokociśnieniowy o wydajności 70 litrów na minutę. Nowe auto zastąpiło w jednostce wysłużonego już Żuka. Nowy samochód kosztował ponad 365 tys. zł., z czego ponad 240 tys. pochodziło z budżetu gminy Gostyń, a 125 tys. z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

To nie wszystkie zakupy jakie dla ochotniczych jednostek wykonał gostyński samorząd. Z motopompy o dużej wydajności korzystają strażacy z Kunowa. Koszt jej zakupu wyniósł ponad 38 tys. zł, 22 tys. pochodziło z MSWiA, 16 tys. z budżetu gminy. W montażu finansowym znalazły się także środki własne OSP.

Samorząd zakupił także pilarkę spalinową, detektor prądu, motopompę, czujniki bezruchu, narzędzie ratownicze HOLIGAN, zbiorniki na wodę 2,5 tys. litrów, węże tłoczone, ubrania koszarowe. Te sprzęty trafiły do OSP Daleszyn, OSP Gostyń, OSP Kosowo, OSP Stary Gostyń, OSP Osowo, OSP Tworzymirki, OSP Ziółkowo, OSP Dusina, OSP Kunowo i OSP Gola.

 

fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu

https://www.gostyn.pl/Gmina_Gostyn_wspiera_strazakow_ochotnikow.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl