Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

27 listopada 2017

Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Nie truj swoich bliskich"

W listopadzie 2017 roku w gostyńskiej bibliotece odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Nie truj swoich bliskich. Gostyń ekologiczny 2017”.

Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów szkół podstawowych z gminy Gostyń z zakresu ekologii, ochrony przyrody, przeciwdziałania zjawiskom niskiej emisji i smogu,
a także motywowanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. W konkursie udział  wzięło 51 uczniów, w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV-V oraz VI-VII.

W kategorii wiekowej uczniów klas IV-V pierwsze miejsce zajęli: Maurycy Jernaś (Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu), Adam Chudy (Szkoła Podstawowa w Sikorzynie) i Dominik Dziubała (Szkoła Podstawowa w Kunowie). Na drugim miejscu znaleźli się: Konrad Bazan (Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu), Klaudiusz Ciesielski (Szkoła Podstawowa w Sikorzynie), Jakub Polny (Szkoła Podstawowa w Kunowie), Karolina Krzyżostaniak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu). Na trzecim miejscu znaleźli się: Kacper Mroczek (Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu), Bartosz Chwastyniak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu), Jerzy Stróżyński (Szkoła Podstawowa w Daleszynie), Stanisław Gbiorczyk (Szkoła Podstawowa w Goli), Mateusz Nowak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu).

W kategorii wiekowej uczniów klas VI-VII na pierwszym znaleźli się: Oliwia Karolczak (Szkoła Podstawowa w Sikorzynie), Patryk Młynarczyk (Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu), Szymon Klauza (Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu), Eryk Pazoła (Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu). II miejsce zajęli: Piotr Gbiorczyk (Szkoła Podstawowa w Goli) i Małgorzata Białas (Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu). III miejsce zdobył Jakub Sowiński (Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu).

Konkurs zorganizowała Komenda Straży Miejskiej w Gostyniu przy współpracy z Wydziałem Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Gostyniu, Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu oraz Zakładem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gostyniu.

http://www.gostyn.pl/Gminny_Konkurs_Wiedzy_Ekologicznej_Nie_truj_swoich_bliskich.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl