Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

Koncert Dziady Kazimierskie

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: GOK "Hutnik"
Data rozpoczęcia: 2020-01-24 20.00
Data zakończenia: 2020-01-24

Zespół to zjawisko na polskiej scenie muzycznej. Dziady Kazimierskie, choć mieszkają na co dzień w Warszawie, pałają niegasnącą miłością do rodzinnego Kazimierza Dolnego.

Przewijające się w ich piosenkach wątki „kazimierskie” mają wymiar uniwersalny. Nie trzeba znać się ani na Kazimierzu Dolnym ani na Kazimierzu Wielkim i Esterce, żeby się doskonale bawić przy ich piosenkach. Niech nikogo nie zdziwi, że o tak małym miasteczku można tyle śpiewać. To miejsce wielokulturowe i wielowymiarowe, pełne tajemnic, legend, ciekawostek i czasoprzestrzennych zawirowań. Nie każdy od razu zrozumie o czym śpiewają Dziady, ale każdego wciągnie ich bajkowo magiczna, muzyczna opowieść. To efekt nie tyko doskonałej pod każdym względem muzyki (wybuchowa mieszanka folku, ska, funky i czego tam tylko słuchać sobie zażyczy), ale również osobowości wokalisty zespołu.

Włodek Dembowski, znany szerzej fanom muzyki jako „Paprodziad”, wokalista takich grup jak Łąki Łan czy November Project, jest nie tylko głosem na dziadowskich koncertach, ale przejmuje rolę wodzireja, który zręcznie kieruje koncertową przygodą. Koncert Dziadów Kazimierskich jest spektaklem słowno-muzycznym, w którym widzowie i muzycy biorą udział na równych warunkach. „Dziady to nie muzyka, to styl życia” – mówią artyści i swoją dziadowską filozofią zarażają słuchaczy na każdym koncercie.

 

Bilety w cenie 40 zł dostępne są w kasach GOK "Hutnik", Kinie "Pod Kopułą" oraz na stronie:

https://www.bilety24.pl/koncert/dziady-kazimierskie-57280?id=283692

https://www.gostyn.pl/Koncert_Dziady_Kazimierskie.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl