Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

08 października 2013

MŁODZI PIŁKARZE „KOLEJORZA” BEZKONKURENCYJNI W GOSTYNIU

Młodzi piłkarze Lecha Poznań wygrali Międzynarodowy Turniej Piłkarski juniorów U14 rozegrany w sobotę 5 października 2013 roku w ramach obchodów 90-lecia Kani Gostyń. Na gostyńskim stadionie nastolatkowie „Kolejorza” pokonali wszystkich rywali. Strzelili rywalom łącznie aż 9 goli, nie tracąc nawet jednej bramki.
Gośćmi UKS Kania Gostyń były, oprócz poznaniaków, kluby WKS AP Śląsk Wrocław i SG Dynamo Drezno. Dla gospodarzy była to okazja, by skonfrontować swe umiejętności z czołowymi krajowymi drużynami w tej kategorii wiekowej oraz z reprezentacją wzorowo prowadzącego pracę z młodzieżą klubu z Niemiec.
Mecze trwały 2 x 20 minut. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym. Oto wyniki: Kania – Dynamo 0:0, Śląsk – Lech 0:5, Kania – Śląsk 0:3, Dynamo – Lech 0:1, Kania – Lech 0:3, Dynamo – Śląsk 1:1. Końcowa kolejność: 1. Lech, 2. Śląsk, 3. Dynamo, 4. Kania.
Szefowie ekip przyjezdnych z uznaniem wypowiadali się o organizacji i o organizatorach, dziękując gostyńskiemu klubowi za zaproszenie. Kibice podziwiali zaś umiejętności techniczne i taktyczne młodych piłkarzy. Niektórych z pewnością za kilka lat zobaczymy na stadionach ekstraklasy, a może także Bundesligi.
Goście z Drezna, którzy przyjechali do Gostynia w piątkowy wieczór, wzięli udział w gostyńskim turnieju w ramach projektu „Piłka bez granic”, realizowanego przez UKS Kania Gostyń z finansowym wsparciem samorządu gminy. Już teraz wystosowali zaproszenie dla Kani do przyjazdu na przyszłoroczną edycję zawodów o Puchar Saksonii.
Warto dodać, że patronat nad turniejem objęli Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak i Nadburmistrz Drezna Helma Orosz.

https://www.gostyn.pl/MLODZI_PILKARZE_KOLEJORZA_BEZKONKURENCYJNI_W_GOSTYNIU.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl