Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

18 grudnia 2017

Magiczne dywany w miejskich przedszkolach

Tajemniczo brzmiący „magiczny dywan” pojawi się do końca roku w każdym publicznym przedszkolu w Gostyniu. To nowa interaktywna forma zabawy dla najmłodszych. „Magiczny dywan” to po prostu projektor, komputer, moduł interaktywny i zestaw czujników ruchu, za pomocą których na podłodze wyświetlane są różnego rodzaju gry i zabawy.

Pierwszy „magiczny dywan” został zamontowany w maju 2017 roku w Przedszkolu Miejskim nr 5 im. Kubusia Puchatka. Nowy sprzęt skradł serca przedszkolaków. Burmistrz Gostynia zaproponował radnym Rady Miejskiej w Gostyniu na listopadowej sesji przekazanie pieniędzy do 4 przedszkoli i Środowiskowego Domu Samopomocy na zakup „magicznych dywanów”. W pierwszych dniach grudnia rozpoczął się ich montaż.

W piątek 15 grudnia grupę „Pszczółki” z Przedszkola Miejskiego nr 7 odwiedzili burmistrz Gostynia Jerzy Kulak oraz zastępca burmistrza Grzegorz Skorupski by symbolicznie oddać najmłodszym pilota do obsługi „magicznego dywanu”. Prezent w imieniu przedszkolaków odebrała Karolinka, która wspólnie z dyrektor Danutą Antczak uruchomiły po raz pierwszy w „siódemce” projektor. Dzieci wraz z opiekunkami z radością testowały „magiczny dywan”.

Jeszcze w grudniu z „magicznych dywanów” będą się cieszyć przedszkolaki z „jedynki”, „czwórki” oraz „piątki” z oddziałów w Państwowej Szkole Muzycznej, sprzęt został już także zamontowany w Środowiskowym Domu Samopomocy.

http://www.gostyn.pl/Magiczne_dywany_w_miejskich_przedszkolach.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl