Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

26 stycznia 2023

Mandaty za zaśmiecanie lasów

Wyrzucanie śmieci w miejscach do tego nie przeznaczonych skutkuje dotkliwymi konsekwencjami. Przekonali się o tym niedawno dwaj mieszkańcy naszej gminy. Straż miejska podejmowała interwencje po otrzymaniu informacji od osób, które natknęły się na odpady porzucone w plenerze - w miejscu absolutnie nieprzeznaczonym do składowania śmieci.
7 stycznia 2023 roku wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca gminy Gostyń, który dzień wcześniej w lesie w okolicy Klonów dostrzegł elementów wyposażenia samochodu (zderzak, tylną kanapę), a także karton. Na jednym z elementów tego znaleziska były dane, które umożiwiały identyfikację. Wystosowano wezwanie, w odpowiedzi na które mężczyzna stawił się w Komendzie Straży Miejskiej. Przedstawiono mu zebrany materiał dowodowy. Sprawca przyznał się do popełnienia wykroczenia. Nałożono na niego mandat karny.
19 stycznia 2023 roku przyjęto zgłoszenie, z którego wynikało, iż w rejonie żwirowni w Starym Gostyniu znajdują się wyrzucone śmieci. Na miejscu strażnicy znaleźli śmiecie bytowe, plastikowe butelki, puszki, opakowania po produktach spożywczych oraz dokumenty i fotografie. Były tam także dane osobowe. Strażnicy udali się pod odczytany tam adres. Najpierw przeprowadzili kontrolę paleniska domowego. Stwierdzono, iż w drewnie przygotowanym do spalania w piecu centralnego ogrzewania znajdują się elementy okleiny drewnianej i starych mebli. Następnie przedstawiono materiały dowodowe zabezpieczone w miejscu podrzucenia śmieci oraz dokumentację fotograficzną. Osoba, której dane widniały na znalezionych dokumentach, przyznała, że śmieci należą do niej. Sprawcę ukarano mandatami.
Sprawców wykroczeń zobowiązano do usunięcia wszystkich śmieci.

https://www.gostyn.pl/Mandaty_za_zasmiecanie_lasow.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl