Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

06 grudnia 2018

Mieszkaniec Gostynia ukarany za spalanie odpadów

Mieszkaniec ul. Poznańskiej w Gostyniu został ukarany mandatem karnym kredytowym w wysokości 500 zł za spalanie w piecu niedozwolonych odpadów.

Zgłoszenie od mieszkańca gminy Gostyń, że z komina jednego z domów na ul. Poznańskiej w Gostyniu wydobywa się ciemny, uciążliwy dym wpłynęło do Wielkopolskiego Centrum Powiadomienia Ratunkowego. Pod wskazany adres udał się patrol straży miejskiej. Strażnicy przedstawili mężczyźnie powód interwencji, a następnie skontrolowali pomieszczenie, w którym znajdował się opał a także palenisko. W kotłowni poza drewnem, przygotowane do spalenia, były także kawałki pociętej meblościanki, zawierające farbę i lakier. Mieszkaniec Gostynia przyznał, że duże zadymienie powstało wskutek niedrożnego komina oraz, że polakierowaną meblościanką rozpalił ogień w piecu.

Mężczyznę pouczono jakich materiałów nie wolno spalać w piecu oraz ukarano mandatem karnym kredytowym. Sprawcę wykroczenia zobowiązano także do usunięcia z kotłowni elementów starej meblościanki pokrytych farbą i lakierem.

https://www.gostyn.pl/Mieszkaniec_Gostynia_ukarany_za_spalanie_odpadow.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl