Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

25 listopada 2022

Mikołajki z robotami

Czy wiedziałeś, że gostyńscy uczniowie sami budują roboty? Chciałbyś zobaczyć jak nasze dzieciaki i ich roboty walczą o zwycięstwo w Mikołajkowej Lidze Robotyki? Chciałbyś spróbować swoich sił i z kloców LEGO® wybudować „Gostyń przyszłości”? A to wszystko przed, meczem biało - czerwonych z Francją w kolejnej fazie mundialu. Wystarczy, że zjawisz się w niedzielę 4. grudnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu. Zaczynamy o 13.00.

W ramach zabawy mikołajkowej z robotami, zaplanowano dla wszystkich przybyłych stacje samodzielnej budowy pt. “Gostyń przyszłości”. Dzieci poniżej 6. roku życia będą korzystały z klocków LEGO® Duplo, a osoby od lat 7 do 107, z klocków LEGO® System i Technics. Będzie stoisko Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” z kartonikowymi inspiracjami, będą roboty, renifery i oczywiście mikołaje.

Niedzielne spotkanie będzie okazją dla dzieci i młodzieży z naszej gminy, by zaprezentować aktualny stan przygotowań do międzynarodowego Konkursu FIRST® LEGO® League. W programie imprezy znajdzie się coś dla każdego uczestnika. Na przedszkolaki czekać będą nauczyciele, którzy przeprowadzą inspirujące zajęcia metodą 6 klocków.

Dzieci z klas 1-3 będą miały okazję do zaprezentowania aktualnego stanu przygotowań do konkursu oraz prezentacji swoich konstrukcji. Będą na nich również czekały na stanowiska do Freebuldingu.

Starsi uczniowie z klas 4-8 w najbardziej emocjonującej części spotkania zmierzą się z wyzwaniem LINE FOLLOWER, w trakcie którego będą musieli wykazać się umiejętnością zaprogramowania robota tak, aby jak najszybciej przejechał po wyznaczonej trasie.

Organizatorzy zaplanowali także kiermasz bożonarodzeniowy, który będzie odbywał się w tym czasie w „jedynce”. Będzie można kupić ozdoby świąteczne i choinkowe. Przygotowana zostanie także świąteczna sceneria do zdjęć – z wizytą u świętego Mikołaja.

Zdecydowanie warto spędzić ten niedzielny przedmeczowy czas z robotami i klockami LEGO®.

 

Mikołajki z robotami afisz
Mikołajki z robotami afisz

https://www.gostyn.pl/Mikolajki_z_robotami.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl