Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

16 marca 2018

Ministerialne dofinansowanie dla rozbudowy DDP

Blisko 300 tys. zł dofinansowania otrzyma gmina Gostyń z programu „Senior+” na rozbudowę Domu Dziennego Pobytu. Umowy z samorządami, które otrzymały wsparcie zostały podpisane w czwartek 15 marca 2018 roku w Ministerstwie Rodziny. W imieniu gminy Gostyń umowę podpisał zastępca burmistrza Gostynia Grzegorz Skorupski. W spotkaniu z samorządowcami w minerstwie wzięła udział wicepremier Beata Szydło, minister Elżbieta Rafalska

W ramach zadania przebudowany zostanie budynek dawnej telewizji kablowej, zmodernizowany zostanie obiekt Domu Dziennego Pobytu, a oba budynki zostaną połączone w jedną funkcjonalną całość. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku.

W ramach projektu zakupiony zostanie też wyposażenie: rower treningowy, fotel masujący, dywan multimedialny. W zmodernizowanym Domu Dziennego Pobytu pojawią się m.in. sale do zajęć grupowych, fizjoterapii, gabinet specjalisty, pokój odpoczynku i pokój pomocy medycznej. Wszystkie pomieszczenia będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Gmina przygotowuje się właśnie do ogłoszenia przetargu na przebudowę Domu Dziennego Pobytu. Cały projekt szacowany jest na ok. 800 tys. zł.

http://www.gostyn.pl/Ministerialne_dofinansowanie_dla_rozbudowy_Domu_Dziennego_Pobytu.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl