Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

24 stycznia 2018

Niedziela w bibliotece z filmami

Kolejna niedziela w bibliotece już 28 stycznia 2018 roku. Książnica będzie czynna od godziny 13.00 do 17.00. Do dyspozycji czytelników będzie Oddział dla dzieci i młodzieży oraz wypożyczalnia dla dorosłych. W czytelni i sali odczytowej zorganizowane zostaną sale kinowe gdzie od godz. 16.00 wyświetlane będą miejscowe produkcje „Tak rodziła się wolność” i „Być jak Wanda Modlibowska”.

„Tak rodziła się wolność” to film, który powstał w 2008 roku. Producentami dokumentu byli Fundacja Miejsce Moje, Muzeum w Gostyniu i Telewizja Gostyń. W filmie wystąpiło kilkudziesięciu mieszkańców Gostynia, narratorem był pochodzący z naszego miasta aktor Wojciech Majchrzak, a autorką scenariusza jest Elżbieta Skorupska.

Film „Być jak Wanda Modlibowska” opowiada o życiu urodzonej w Czachorowie pilotki, mistrzyni świata w szybownictwie, kurierki tatrzańskiej i żołnierza AK. Jest częścią projektu dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu Patriotyzm Jutra i  gminy Gostyń. Producentem filmu jest Fundacja Miejsce Moje.

https://www.gostyn.pl/Niedziela_w_bibliotece_z_filmami_39151.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl