Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

24 marca 2023

Nieprzeciętnie "Pod Kopułą"

Nieprzeciętnie "Pod Kopułą"! Wyjątkowe spotkanie z Marcelem Woźniakiem - autorem książki "Tyrmand. Pisarz o białych oczach" oraz film "Filip" - fenomen twórczości Tyrmanda w słowie i w obrazie już w najbliższą sobotę w Kinie Pod Kopułą w Gostyniu!

„Tyrmand. Pisarz o białych oczach” to bogata reporterska opowieść o życiu i twórczości autora kultowej, wielowątkowej powieści kryminalnej „Zły”. Mimo, że pierwsze wydanie miało miejsce w 1955 roku, to do dziś książka cieszy się uznaniem polskiego czytelnika. Marcel Woźniak skrupulatnie, z dbałością o każdy szczegół, opowiada nam o fenomenie jego twórczości. Wraz z Marcelem Woźniakiem można będzie wyruszyć w podróż śladami Tyrmanda.

O "Filipie" - Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Sam będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta z uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart...

Film "Filip" - godz. 14.00, po filmie ok. godz. 16.00 spotkanie autorskie.

Na spotkanie wstęp wolny.

https://www.gostyn.pl/Nieprzecietnie_Pod_Kopula.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl