Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

18 stycznia 2018

Nowy dach i elewacja w gostyńskiej „jedynce”

Firma „BUD-REM” S.J. z Jarocina przebuduje dach i zajmie się termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu. To kolejna inwestycja, która w tym roku czeka gostyńską „jedynkę”. Trwa rozbudowa szkoły, która powinna zakończyć się w połowie tego roku.

Na ogłoszony przez burmistrza Gostynia przetarg wpłynęły 4 oferty. Najkorzystniejszą pod względem ceny i terminu gwarancji na wykonane prace przedstawiła firma z Jarocina, która złożyła ofertę na kwotę ponad 740 tys. zł.

Firma „BUD-REM” wykona nową konstrukcję dachu wraz z pokryciem, wymieni okna w części budynku wraz ze wzmocnieniem filarków okiennych, uszczelni ściany zewnętrzne metodą iniekcji, a także wykona termomodernizację budynku wraz z elewacją. Prace powinny zakończyć się w połowie lipca tego roku.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku samorząd pozyskał 4 mln zł unijnego dofinansowania na rozbudowę „jedynki”. W ramach inwestycji powstanie nowe skrzydło budynku wraz z łącznikiem do części szkoły już istniejącej. Obiekt rozbudowywany jest w kierunku południowym. Będzie to budynek o powierzchni ok. 900 m² z dwoma kondygnacjami, częściowo podpiwniczony. Szkoła zyska 6 klas lekcyjnych, pokój nauczycielski, sanitariaty i szatnie. Budynek wyposażony będzie również w udogodnienia dla niepełnosprawnych, czyli windy i podjazdy. Dodatkowe skrzydło „jedynki” powinno być gotowe przed rozpoczęciem roku szkolnego 1 września 2018 roku.

https://www.gostyn.pl/Nowy_dach_i_elewacja_na_gostynskiej_jedynce.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl