Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

05 lutego 2020

Ponad 600 tys. zł dofinansowania na nowy żłobek

Gmina Gostyń pozyskała ponad 600 tys. zł na utworzenie i wyposażenie nowego żłobka. Pieniądze pochodzą z rządowego programu „Maluch+”. Łączny koszt utworzenia nowej instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 wynosić będę 1,5 mln zł.

Nowy żłobek gmina planuje otworzyć w budynku przy ul. Strzeleckiej gdzie wcześniej znajdowały się oddziały Szkoły Podstawowej nr 2. Będzie to pierwsza samorządowa instytucja opieki nad dziećmi do lat 3.

Przypomnijmy, że wcześniej w budynku szkoły muzycznej powstały 4 oddziały przedszkolne. Teraz samorząd w tym samym budynku, na jego poddaszu planuje, z wykorzystaniem dofinansowania, utworzyć żłobek. W ramach inwestycji przeprowadzony zostanie remont poddasza, zamontowana zostanie winda, a także zakupione zostanie niezbędne wyposażenie, w tym meble, pomoce dydaktyczne i zabawki. A pierwsze maluchy pojawią się w tym miejscu wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021.

Gmina Gostyń złożyła także wniosek o dofinansowanie unijne na utrzymanie nowego żłobka. Samorząd stara się pozyskać na ten cel milion złotych, z których pokryte zostaną m.in. koszty utworzenia 20 miejsc opieki dla dzieci do lat 3, zakup wyposażenia, bieżące funkcjonowanie w tym także wynagrodzenia dla zatrudnionych pracowników przez dwa lata.

https://www.gostyn.pl/Ponad_600_tys__zl_dofinansowania_na_nowy_zlobek.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl