Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

20 listopada 2019

Promocja komiksu „Długoraj. Historia prawdziwa”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu zaprasza w piątek 22 listopada 2019 roku o godzinie 18.00 na promocję pierwszego gostyńskiego komiksu historycznego „Długoraj. Historia prawdziwa”. Wydarzenie to będzie jednocześnie podsumowaniem historyczno-edukacyjnego projektu „Poznaj zapomnianych”.

„Poznaj Zapomnianych” to kampania społeczna promująca 3 postacie historyczne ziemi gostyńskiej: lutnistę Wojciecha Długoraja, poetę Kaspra Miaskowskiego i sekretarza królewskiego Sebastiana Grabowieckiego. W ramach kampanii działały dwie pracownie: Pracownia komiksu historycznego i Pracownia historyczno-fabularna.

Owocem działań pracowni komiksowej jest pierwszy gostyński komiks „Długoraj. Historia prawdziwa”. To opowieść o lutniście-szpiegu, pochodzącym z Gostynia. Zbiór ma za zadanie promować postać Wojciecha Długoraja, łączyć naukę z zabawą, kształtować postawy patriotyczne i w nowoczesny sposób uczyć historii. W warsztatach i spotkaniach komiksowych wzięli udział mieszkańcy Gostynia i okolic, w różnym wieku, z różnych grup społecznych, i z różnym doświadczeniem komiksowym. Narysowania miniatur podjęło się trzech z nich: Filip Rolnik, Jakub Krzyżosiak i Laura Fornalik.

Projekt edukacyjno-historyczny „Poznaj zapomnianych” uzyskał dofinansowanie w ramach programu „Patriotyzm Jutra” z Muzeum Historii Polski.

https://www.gostyn.pl/Promocja_komiksu_Dlugoraj__Historia_prawdziwa.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl