Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

20 stycznia 2020

Rekonstrukcja historyczna, czyli żywa lekcja historii

„Wypędzenie niemieckiego okupanta Gostyń 1945”, czyli rekonstrukcja historyczna, która po pięciu latach wraca do Gostynia.

W związku z przypadającą niebawem 75. rocznicą zdobycia miasta przez Armię Czerwoną Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” zaprasza do obejrzenia widowiska historycznego, osadzonego w realiach schyłkowego okresu II wojny światowej.

W sobotę 25 stycznia o godzinie 16.00 na rynku odtworzone zostaną, oparte o zachowane materiały źródłowe – dokumenty oraz wspomnienia, epizody, które miały miejsce w mieście i okolicy na początku 1945 roku. Na rekonstrukcyjnym placu boju zobaczymy blisko 150 pasjonatów w umundurowaniu z epoki, kaskaderów oraz przegląd oryginalnych pojazdów militarnych, w tym radziecki czołg średni T-34/85. Z kuchni polowej wydana zostanie tradycyjna, wojskowa grochówka. Całość utrzymana zostanie w atmosferze wielkiej, plenerowej lekcji historii.

Organizatorami wydarzenia są: Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, Muzeum w Gostyniu, Stowarzyszenie Historia Militaris, Handmet Military oraz Studio Historyczne Huzar.

Wstęp do strefy dla publiczności jest bezpłatny.

https://www.gostyn.pl/Rekonstrukcja_historyczna__czyli_zywa_lekcja_historii.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl