Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

03 grudnia 2018

Rocznicowe spotkanie internowanych

W związku ze zbliżającą się 37. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego, NSZZ „Solidarność" Region Wielkopolska, Oddział Leszno, zainicjował zorganizowanie spotkania internowanych z ziemi gostyńskiej i regionu leszczyńskiego. Odbędzie się ono w niedzielę 9 grudnia 2018 roku w Sanktuarium Świętogórskim koło Gostynia.
Gospodarzami spotkania będą księża filipini z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu, a współorganizatorem rocznicowego spotkania – samorząd gminy Gostyń.
Głównym punktem programu spotkania osób, które w okresie stanu wojennego osadzone zostały w obozach internowania, będzie msza święta w intencji internowanych i ofiar stanu wojennego. Przewodniczył jej będzie ks. Marek Dudek COr, superior Kongregacji, a homilię wygłosi ks. Leszek Woźnica COr, kapelan „Solidarności”, odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności, który nadawany jest działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej w PRL. Msza rozpocznie się o godzinie 10.30. Natomiast w samo południe uczestnicy rocznicowego spotkania, osoby przed 37 laty internowane, wspólnie zjedzą niedzielny obiad.

https://www.gostyn.pl/Rocznicowe_spotkanie_internowanych.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl