Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

29 lipca 2021

Spektakl teatralny - Kryzys wiary

W piątek 30 lipca 2021 r. o godz. 16.00 na gostyńskim deptaku odbędzie się akcja uliczna pn. „Kryzys Wiary”. Na podstawie tekstów literackich o charakterze religijnym wystawiona zostanie krótki spektakl teatralny. Znany w Gostyniu twórca teatralny Janusz Dodot zabierze przechodniów do świata podstawowych pytań o współczesność, Boga, człowieka.

Proponowana przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu i reżysera, aktora, animatora teatralnego, znanego w Gostyniu wychowawcę recytatorów, akcja uliczna pn. „Kryzys wiary” , to głos w dyskusji nt. podstawowych pytań współczesności.

Czy jest nam wszystko jedno, w jakim świecie żyjemy? Czy człowiek ma coś wspólnego z wiecznością? Czy powinno nam w życiu chodzić o coś więcej, niż o chleb na jutro i o pieniądze na pojutrze? Czy chcemy usiąść do wieczerzy? Z kim chcemy do niej usiąść? Wieczerzy… Pierwszej? Ostatniej? Posmakować chleba i wina? Czy, bojąc się tej decyzji, będziemy chcieli zagłuszyć w sobie tę odpowiedź i nie dopuścić do ciszy, która może nas doprowadzić do niej.

Materiałem do widowiska są teksty biblijne, a także ks. Józefa Tischnera, papieża Franciszka, kard. Roberta Sarah i inne.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Czytaj z Franciszką 2.0” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

https://www.gostyn.pl/Spektakl_teatralny_-_Kryzys_wiary.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl