Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

04 listopada 2021

Spotkanie autorskie z Bartłomiejem Sztobrynem

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu zaprasza na spotkanie z pisarzem Bartłomiejem Sztobrynem, które odbędzie się 18 listopada 2021 r. o godz. 18.00 w Czytelni dla Dorosłych.

Bartłomiej Sztobryn jest twórcą powieści “Zwiastunka”, o której można powiedzieć, że jeszcze takiej na polskim rynku nie było. Książka ta, to unikalne połączenie dystopii i goth punku, przyprawiona mrocznym klimatem brutalnej rzeczywistości głównych bohaterów. W ich historiach swoje odbicie ujrzą nie tylko nastolatki, ale też młodzi dorośli, pamiętający czasy pierwszych Woodstocków, punkowych koncertów, przesiadywania na warszawskiej Patelni czy mody na emo. Wielkim plusem tekstu jest przejmująca historia głównej bohaterki, Oli i świetne nakreślenie targających nią emocji.

Natomiast komiks “Dzikuski”, kolejne dzieło twórcy, podejmuje tematykę antybohaterów i antyheroizmu. Cała historia zawiera w sobie mnóstwo odniesień do naszej współczesności, choćby do tego, kogo kreujemy na bohatera współcześnie, a o kim zapominamy. Czyli kto tak naprawdę jest człowiekiem i jak potężna jest siła młodych ludzi w tworzeniu świata.

https://www.gostyn.pl/Spotkanie_autorskie_z_Bartlomiejem_Sztobrynem_42417.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl