Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

Spotkanie z Hanną Kosińską – Hartowicz

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: Stara Piekarnia
Data rozpoczęcia: 2017-09-07 18.00
Data zakończenia: 2017-09-07

Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” w czwartek 7 września 2017 roku zaprasza na spotkanie z Hanną Kosińską – Hartowicz, wnuczką rozstrzelanego na gostyńskim Rynku Mieczysława Hejnowicza, inicjatorką i organizatorem odbywającego się w Nowym Jorku Festiwalu Filmów Polskich. Spotkanie odbędzie się w restauracji „Stara Piekarnia” (ul. Kolejowa 13).

NYPFF, czyli New York Polish Film, pierwszy raz odbył się w 2005 roku. Organizowana rokrocznie impreza umożliwia amerykańskiej widowni kontakt z polskim kinem. Co roku organizatorzy festiwalu zapraszają z Polski twórców filmowych, którzy spotykają się z festiwalową publicznością. Jest to największe na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych doroczne wydarzenie kulturalne promujące i prezentujące polską sztukę filmową.
Hanna Kosińska – Hartowicz jest absolwentka Wydziału Filologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Będąc studentką łódzkiej filmówki związała się zawodowo z Przedsiębiorstwem Realizacji Filmów "Zespoły Filmowe" w Warszawie jako asystent reżysera.

Pracowała przy powstaniu filmów: "Hipoteza" z Krzysztofem Zanussim, "Potop" i "Trędowata" z Jerzym Hoffmanem, "Skazany" z Andrzejem Trzosem-Rastawieckim, "Wodzirej" z Feliksem Falkiem i "Przesłuchanie" z Ryszardem Bugajskim.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

https://www.gostyn.pl/Spotkanie_z_Hanna_Kosinska_-_Hartowicz.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl