Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

07 maja 2019

Spotkanie z profesor Joanną Imielską

Rusza „Gostyńska Akademia Kultury”. Pierwsze spotkanie w ramach projektu odbędzie się 13 maja 2019 roku o godzinie 18.00 w Kawiarni Prywatka (ul. Górna 21, Gostyń), a gościem będzie profesor Joanna Imielska.

„Gostyńska Akademia Kultury” jest społeczną inicjatywą pod patronatem Stowarzyszenia Zielona Kohorta, której celem jest ożywienie życia kulturalnego wśród mieszkańców Gostynia i okolic poprzez propagowanie różnych form działalności artystycznej oraz wiedzy o sztuce. W ramach inicjatywy odbędzie się szereg spotkań z artystami, warsztaty, kurs rysunku oraz pokazy kinowe.

Joanna Imielska – jest artystką urodzoną w Bydgoszczy, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, uzyskując dyplom z wyróżnieniem w pracowni rysunku profesor Izabelli Gustowskiej. Od 1989 roku pracuje w macierzystej uczelni, a w 2013 uzyskała tytułu profesora zwyczajnego. W latach 1990-1991 i 1997 była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki oraz Ministra Kultury w 2005 roku. Otrzymała również Srebrny Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego oraz w Medal Srebrny Za Długoletnią Służbę nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Odznaczona została również medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Do tej pory miała około 61 wystaw indywidualnych oraz brała udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii i Francji.

„Czas“ to temat, który w szczególny sposób interesuje artystkę motywując do poszukiwań nowych rozwiązań w tym obszarze. Interesuje ją jego cykliczność, kolejne fazy przemijania i odradzania, liniowa natura czasu, jego ciągłość, zmienność i nieprzewidywalność. Obecnie w obszarze zainteresowań postawiła swój własny, wewnętrzny czas. Rysunek i malarstwo stanowi dla niej pole ciągłych doświadczeń i poszukiwań zarówno w obszarze tematu jak i materii.

W ramach „Gostyńskiej Akademii Kultury” w maju zostaną zorganizowane następujące wydarzenia:

  • 24 i 25 maja 2019 roku – kurs rysunku prowadzony przez Piotra Mastalerza (obowiązują zapisy),
  • 30 maja 2019 roku o godzinie 18.00 – Wystawa na ekranie „Osobliwy świat Hieronymusa Boscha” - Kino Pod Kopułą.

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny. Szczegółowe informację na stronie internetowej www.kulturagostyn.pl.

Wydarzenia w ramach „Gostyńskiej Akademii Kultury” zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Gminy Gostyń.

https://www.gostyn.pl/Spotkanie_z_profesor_Joanna_Imielska.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl