Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

16 maja 2019

Steinach: „Jedynka” z wizytą u sąsiadów

17 uczniów z gostyńskiej „Jedynki” przybywa z tygodniową wizytą w Steinach w niemieckiej Turyngii. Od 13 maja 2019 roku uczniowie wraz z niemieckimi rówieśnikami uczestniczą w szeregu warsztatów edukacyjnych, zajęciach sportowych, poznają malowniczo położone miasto i najbliższą okolicę. Jeden dzień przeznaczono też na wspólną eskapadę do Norymbergi.
Większość uczestników wymiany miała okazję poznać się przed rokiem, kiedy to młodzi Niemcy – w ramach pierwszej części projektu – złożyli wizytę w Gostyniu. To już trzeci cykl tego typu współpracy, która składa się każdorazowo z wizyty i rewizyty. Kontakty ze szkołą w Steinach zapoczątkowane zostały w 2014 roku przez ówczesne Gimnazjum nr 1.
Gostyńskiej młodzieży towarzyszą w Steinach wychowawczynie Honorata Kuc-Talaga i Izabela Nowak, koordynatorki współpracy z tamtejszą Nordschule, z którą to szkołą SP1 związana jest umową partnerską.
Pobyt jest częścią projektu pn. „Od sąsiadów do sąsiadów. Kultywujmy tradycje”. Wsparcia w realizacji programu udzieliły samorządy Gostynia i Steinach, a także Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Fot. © Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Czarnego Legionu w Gostyniu

https://www.gostyn.pl/Steinach_Jedynka_u_sasiadow_z_wizyta.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl