Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

12 stycznia 2018

Sto lat pana Antoniego

W piątek 12 stycznia 2018 roku setne urodziny świętował Antoni Mostowy z Gostynia. Życzenia zdrowia, pogody ducha i radosnych kolejnych lat życia złożyli w tym dniu jubilatowi burmistrz Gostynia Jerzy Kulak i przewodniczący Rady Miejskiej w Gostyniu Mirosław Żywicki.

Antoni Mostowy urodził się 12 stycznia 1918 roku w Bodzewku. Pan Antoni pochodzi z wielodzietnej rodziny, ale swojego ojca nie poznał, gdyż ten zginął walcząc w I Wojnie Światowej. Jubilat w Bodzewku spędził większość swojego życia. Pracował w majątku rolnym, także w trakcie II Wojny Światowej. Po wojnie majątek został przekształcony w PGR, w którym pan Antoni pracował do roku 1978, kiedy przeszedł na emeryturę.

Pan Antoni w 1946 roku zawarł związek małżeński z Joanną Słomińską, z którą szczęśliwie przeżył 67 lat. Wychowali wspólnie 4 dzieci – 3 córki i 1 syna, doczekali się 8 wnuków i 8 prawnuków. W 1993 roku rodzina przeprowadziła się do Gostynia. W 2014 roku, w wieku 94 lat zmarła żona pana Antoniego.

Jak zapewniają najbliżsi jubilata receptą na długowieczność jest umiar w życiu. Pan Antoni jest w dobrej, jak na stulatka, kondycji. Nie musi regularnie przyjmować żadnych leków i rzadko dopadają go jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne. Jak podkreśla pan Antoni nigdy też nie palił.

http://www.gostyn.pl/Sto_lat_pana_Antoniego.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl