Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

"Street art - sztuka miasta"

Miejscowość: Gostyn, ul. Kolejowa 13
Miejsce: Stara Piekarnia
Data rozpoczęcia: 2017-09-16 19:00
Data zakończenia: 2017-09-16 21:00

Tego wieczoru w Starej Piekarni wykład pt. "Co to jest street art? Street art w Polsce i na świecie" wygłosi dr Kamila Kamińska.
Dr Kamińska zajmuje się pedagogiką miasta, szczególnie rewitalizacją, streetworkingiem, sztuką ulicy, jest autorką rozlicznych publikacji na ten temat.
Od 2005 roku pracuje jako adiunkt w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest członkiem krajowej organizacji naukowej Krytycznej Analizy Dyskursu, międzynarodowej organizacji naukowej AESOP i koordynatorem prac międzynarodowej organizacji naukowej Discourse Power Resistance w Europie Środkowo-Wschodniej.
„W życiu codziennym, w najbliższym otoczeniu układ przestrzeni jest regularny. Żadnych zasadzek, żadnych pułapek. Z wyjątkiem sytuacji, kiedy wpadasz w obraz. [...] Przyciąga cię i pochłania, przywołuje jakieś niedociągnięcie w otoczeniu, do którego przywykłeś. [...] Przede wszystkim nie wahaj się. Daj się ponieść pierwszemu wrażeniu. Pozwól się złapać, daj się unieść, wciągnąć. Bez obaw: z tych przestrzeni nigdy nie wrócisz.”
Roger – Pol Droit


Zapraszamy! Wstęp wolny!

https://www.gostyn.pl/Street_art_-_sztuka_miasta_.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl