Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

Tribute to Zbigniew Wodecki- Koncert

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: GOK "Hutnik"
Data rozpoczęcia: 2018-05-26
Data zakończenia: 2018-05-26

W sobote 26 maja 2018 roku na deskach GOK „Hutnik” w Gostyniu odbędzie się niecodzienne wydarzenie poświęcone twórczości Zbigniewa Wodeckiego.

Koncert z największymi przebojami zmarłego niedawno artysty zagrają i zaśpiewają wybitni muzycy z okolic Gostynia oraz Ostrowa Wlkp. Wystąpią m.in. Marek Raczycki, Wojtek Czemplik, Julia Bartkowiak, Adam Wasiela i Michał Kaczmarczyk.

 Zbigniew Wodecki rozpoczął swoją przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Jako wokalista zadebiutował w latach 70-ych. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje „Zacznij od Bacha”, „Izolda” czy „Pszczółka Maja” albo „Chałupy”. Laureat wielu konkursów i festiwali. Instrumentalista, kompozytor, aranżer. Sam o sobie mówił, że jest „śpiewającym muzykiem”. Lista jego osiągnięć muzycznych jest bardzo długa, a przecież ciągle niezamknięta. Zrealizował kolejny projekt, efektem czego była płyta „1976: A Space Odyssey”. Marzył także o lansowaniu młodych, zdolnych ludzi, których kreowałby na prawdziwe gwiazdy. Był gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN „Droga do gwiazd”, „Twoja droga do gwiazd” oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”.

Bilety można nabyć w kasach GOK "Hutnik", Kina "Pod Kopułą".
Ceny biletów:
05.03 - 30.04.2018 - 40 zł
01.05 - 26.05.2018 - 50 zł

https://www.gostyn.pl/Tribute_to_Zbigniew_Wodecki-_Koncert.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl