Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

10 października 2018

Uwaga kierowcy! Przejazd kolejowy na ul. Lipowej jest zamknięty

Rozpoczął się remont przejazdu kolejowego na ul. Lipowej w Gostyniu. Przejazd został zamknięty, a utrudnień w ruchu mogą spodziewać się kierowcy i piesi. Prace powinny zakończyć się w drugiej połowie listopada 2018 roku.

W ramach inwestycji zlikwidowane zostaną tory linii Miejska Górka – Kościan oraz do pobliskiej firmy, a także wykolejnica i rozjazd. Przy torze linii 360 Kąkolewo – Jarocin wymienione zostaną zniszczone płyty kolejowe na płyty małogabarytowe. Przestawione zostaną również rogatki, a pas jezdni będzie poszerzony. Wybudowany zostanie także fragment chodnika z kostki brukowej. Nowy ciąg pieszy powstanie po lewej stronie idąc ul. Lipową od Urzędu Skarbowego w kierunku torów.

Objazd od skrzyżowania drogi krajowej numer 12 z ul. Lipową odbywać się będzie ulicami: Fabryczna, Przy Dworcu, Towarowa, Mostowa, Powstańców Wielkopolskich, Sądowa, Wrocławska, Kolejowa, Helsztyńskiego.

Wykonawcą prac polegających na przebudowie przejazdu kolejowego będzie PKP, gmina Gostyń odpowiedzialna będzie natomiast za przebudowę drogi.


https://www.gostyn.pl/Uwaga_kierowcy__Przejazd_kolejowy_na_ul__Lipowej_bedzie_zamkniety.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl