Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

30 grudnia 2015

W Dalabuszkach mają świetlicę wiejską

Mieszkańcy Dalabuszek od wielu miesięcy zgłaszali prośby o wybudowanie w ich miejscowości świetlicy wiejskiej. Samorząd w porozumieniu ze społecznością lokalną podjął decyzję o postawieniu w Dalabuszkach nietypowej świetlicy, która została złożona z kontenerów. Jej koszt jest kilkukrotnie niższy niż wybudowanie nowego, tradycyjnego budynku. Mieszkańcy sołectwa zdecydowali, żeby na ten cel przekazać 50.000 zł pochodzących ze sprzedaży gruntów sołeckich.

Składający się z trzech kontenerów budynek socjalny, który będzie służył jako świetlica wiejska, stanął przy placu zabaw.

W budynku o powierzchni 41 m2 znajdują się trzy pomieszczenia - sala spotkań, przedsionek oraz toaleta. W świetlicy wybudowano również przyłącze wodociągowe oraz kanalizację sanitarną ze zbiornikiem bezodpływowym. Budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kontenery, które kosztowały ponad 62.000 zł, dostarczyła firma Kan-Bud Sp. z o.o. z Kąkolewa, a infrastrukturę towarzyszącą, która kosztowała ponad 27.000 zł, wykonały Zakład Usług Technicznych Budownictwa BUDMECH Wiktor Liszczyński oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu.

https://www.gostyn.pl/W_Dalabuszkach_maja_swietlice_wiejska.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl