Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

27 października 2017

Wszystkich Świętych w Gostyniu

W dniu Wszystkich Świętych, a także bezpośrednio przed i po 1 listopada na drogach będzie wzmożony ruch. Tradycyjnie też korki tworzyć się mogą w okolicach cmentarzy. W Gostyniu nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwać będą funkcjonariusze policji i strażnicy miejscy. Gotowość pomocy zadeklarowali także strażacy ochotnicy, którzy w razie potrzeby będą kierowali ruchem na parkingach.

Szczególnym nadzorem objęta zostanie w Gostyniu droga krajowa nr 12 na jej miejskim odcinku we wschodniej części miasta, w rejonie gostyńskiego cmentarza. Do kierowców apelujemy o stosowanie się do wskazówek osób kierujących ruchem.

W celu zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc postojowych utworzony zostanie dodatkowy parking na łąkach przy drodze prowadzącej do Grabonoga. Będzie również czynny specjalny, doraźny parking gruntowy na zapleczu tzw. „nadolnika”, przy drodze prowadzącej na Świętą Górę. Na przyjezdnych czekają także parkingi na ul. Czereśniowej i ul. Jana Pawła II przy rzece Kani.

Mieszkańcy naszej gminy, by dotrzeć na cmentarz 1 listopada, mogą skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Tego dnia uruchomiony zostanie specjalny kurs – zgodnie z rozkładem jazdy – linia nr 18. Niezależnie od dodatkowego autobusu działać będzie komunikacja miejska według rozkładu jazdy na soboty, niedziele i święta. Dodatkowy autobus uruchomiony zostanie także w czwartek 2 listopada. Rozkład jazdy można znaleźć tutaj.

Od piątku 28 października 2017 roku na gostyńskim cmentarzu oraz na parkingu przy ul. Czereśniowej czynne są sanitariaty.

Wszystkich Świętych w Gostyniu - mapa
Wszystkich Świętych w Gostyniu - mapa

http://www.gostyn.pl/Wszystkich_Swietych_w_Gostyniu_38944.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl