Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

16 maja 2019

Gostyńska Noc z Żywiołami

Aż 19 wydarzeń przygotowali na sobotę 18 maja 2019 roku organizatorzy tegorocznej, dziewiątej już edycji lokalnej Nocy Muzeów. Odbędzie się ona tym razem pod hasłem „Gostyńska Noc z Żywiołami”, a imprezy w jej ramach odbywać się będą także w Brzeziu i w Grabonogu.
Szczegółowy wykaz wydarzeń wraz z harmonogramem godzinowym dostępny jest na plakatach i w okolicznościowym informatorze. Drukowana wersja informatora dostępna będzie w miejscach poszczególnych imprez.
Wszystkim tym, którzy zdecydują się w sobotni wieczór zrezygnować z samochodu, dotarcie do Brzezia i Grabonoga ułatwi bezpłatna komunikacja. Autobus będzie kursował według specjalnego rozkładu jazdy.
Noc z Żywiołami rozpocznie się oficjalnie o godzinie 18.30, kiedy przez ulice miasta przetoczy się kawalkada zabytkowych pojazdów. W tym czasie będą już dostępne atrakcje w dwóch szkołach podstawowych (SP3 i SP5).
Dla aktywnych odwiedzających, którzy – jak w latach poprzednich – będą zbierać pieczątki, przygotowano loterię. Sprzedaż kart konkursowych rozpocznie się o godzinie 19.00. Będzie je można kupić w trzech punktach: w Bibliotece (ul. Wrocławska 257), w GOK „Hutniku” (ul. Hutnika 4) i w Muzeum (ul. Kościelna 5). Uczestnicy muszą zebrać co najmniej 10 stempli, by wziąć udział losowaniu atrakcyjnych nagród. Szczegółowe zasady loterii określone zostały w regulaminie.
Centralnym miejscem „Gostyńskiej Nocy z Żywiołami” będzie Rynek, gdzie o godzinie 23.30 odbędzie się kilkunastominutowy „żywiołowy” pokaz pod hasłem: „Ogień, woda, światło”. Bezpośrednio po nim nastąpi losowanie nagród w loterii.
Koordynatorem całości przedsięwzięcia jest Muzeum w Gostyniu.

https://www.gostyn.pl/Zapraszamy_na_Gostynska_Noc_z_Zywiolami.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl