Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

15 listopada 2017

Znamy wyniki dwóch konkursów profilaktycznych

Rozstrzygnięto dwa konkursy profilaktyczne realizowane w ramach rządowego programu przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017” pod nazwą „Gostyńskie obserwatorium zagrożeń bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”.

Pierwszy z nich „Nasze dzieci są bezpieczne w sieci” skierowany był do Rad Rodziców Szkół Podstawowych. Zadaniem konkursu było opracowanie scenariusza propagującego zachowania nieagresywne w sieci oraz bezpieczeństwo dzieci podczas korzystania z sieci. Rady Rodziców za najciekawsze scenariusze otrzymały nagrody pieniężne, które pozwolą na zrealizowanie zwycięskiego projektu w szkole. Pierwsze miejsce zajęła Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 5 im. ks. Franciszka Olejniczka w Gostyniu, drugie – egzekwo – Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Gustawa Eugeniusza Potworowskiego w Goli i Szkole Podstawowej  im. Jana Pawła II w Siemowie. Na trzecim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Czarnego Legionu w Gostyniu.

Drugi konkurs „Wł@cz myślenie - bądź bezpieczny” skierowany był do uczniów oddziałów gimnazjalnych i polegał na nakręceniu spotu filmowego przestrzegającego przed skutkami nadużywania alkoholu lub sięgania po dopalacze. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gostyniu, drugie Zespół Szkół w Brzeziu a na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Czarnego Legionu w Gostyniu. 

http://www.gostyn.pl/Znamy_wyniki_dwoch_konkursow_profilaktycznych.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl