Facebook
Youtube

www.gostyn.pl

ZNAJDŹ WYDARZENIA

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: GOK "Hutnik"
Data rozpoczęcia: 2017-09-02 16:00
Data zakończenia: 2017-11-09 20:00

W Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik" rozpoczyna się cykl spektakli w ramach programu Teatr Polska. Organizator przybliża sztukę dramatyczną odbiorcy w każdym wieku - od maluszków po osoby dorosłe.

Od września do listopada planowanych jest 7 spektakli w atrakcyjnej cenie - 10 zł.

Więcej szczegółów tutaj

Miejscowość: Gostyń, ul. Wrocławska 257
Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
Data rozpoczęcia: 2017-09-24 13:00
Data zakończenia: 2017-09-24 17:00

Raz w miesiącu Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu będzie czynna w niedzielę.

Nowa oferta „Niedziela w bibliotece” skierowana jest do całych rodzin, które w niedzielne popołudnie mogą spędzić czas wspólnie w gostyńskiej książnicy. Najbliższa otwarta niedziela przypada 24 września 2017 roku. Gostynianie będą mogli przebywać wśród książek w godz. 13.00-17.00. Do dyspozycji czytelników będzie oddział dzieci i młodzieży oraz czytelnia dla dorosłych. W kolejnych miesiącach dołączy wypożyczalnia dla dorosłych. Pojawiać się będą również eventy tematyczne.

Miejscowość: Gostyń, ul. Wrocławska 257
Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
Data rozpoczęcia: 2017-09-26 17:00
Data zakończenia: 2017-09-26 19:00

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu zaprasza na spotkanie z Piotrem Kowalczykiem "Kobiety na trzech kontynentach". Piotr Kowalczyk opowie historie trzech kobiet z trzech odmiennych kulturowo rejonów świata spotkanych podczas podróży. Przedstawi świat islamu, kambodżańską dżunglę i osady na środku Sahary. Spotkanie odbędzie się w gostyńskiej bibliotece we wtorek 26 września 2017 roku o godzinie 17.00.

Piotr Kowalczyk - obieżyświat, geograf i pilot wycieczek. Publikuje w magazynach podróżniczych, zajmuje się fotografią i prowadzi serwis Globtroterzy.net. Miłośnik kultury Azji i podróży do miejsc poza utartymi szlakami, pomysłodawca festiwalu podróżniczego Tydzień Ziemi w Szczecinie.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Miejscowość: Gostyń, ul. Hutnika 4
Miejsce: GOK "Hutnik"
Data rozpoczęcia: 2017-10-04 17:00
Data zakończenia: 2017-10-04 19:00

„Hulyet hulyet” to poetycka opowieść o życiu w krakowskim getcie. Inspirowana zdjęciami i pamiętnikami z getta instalacja teatralna zrealizowana jest w formie cieniowego teatru mansjonowego - każda opowieść prezentowana jest na innej „scenie”. Ekrany zamontowane są w przedmiotach codziennego użytku - w starych walizkach, pudełeczkach po lekarstwach, szafce aptecznej, w stole. Głównym punktem wyjścia do pracy było kilka zdjęć ze stałej wystawy w Muzeum Fabryka Emalii im Oskara Schindlera: samotny kilkulatek na pustej ulicy, sterty połamanych mebli na Placu Zgody, szyld lodziarni, afisz z koncertu.
Spektakl jest bardzo kameralny. Z uwagi na rozmiar ekranów widownia ograniczona jest do 30 osób.

Reżyseria: Dagmara Żabska

Teatr Figur Kraków

czas trwania: 40
grupa wiekowa: dorośli
scenografia: Agnieszka Polańska, Edyta Stajniak, Beata Klimkowska
muzyka: Andrzej Bonarekczas trwania: 40

Bilety w cenie 10 złotych do nabycia w kasach GOK,

Kina „Pod Kopułą” i w serwisie bilety24.pl

Miejscowość: Gostyń, ul. Kolejowa 13
Miejsce: Stara Piekarnia
Data rozpoczęcia: 2017-10-07 19:00
Data zakończenia: 2017-10-07 21:00
Organizator: BPMiG w Gostyniu

Absolutna literacka petarda. Inauguracja nowego cyklu BPMiG w Gostyniu pn. „Męskie Czytanie”. W pierwszej odsłonie „Marcel” Łukasza Koniecznego.


„Męskie czytanie”, to nowy cykl Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu. Polega na spotkaniach z książką i autorami w lokalach, przy napitku. Osią cyklu jest męska tematyka i męska perspektywa podejmowane w utworach.

https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/21149932_1990400247896461_6918823576166602730_n.jpg?oh=c13ef0fddf56f877b124eec1c91cb39c&oe=5A3CECC57 października (sobota), o godz. 19.00, w Starej Piekarni (dawnej Żurawinka) na Kolejowej spotkanie z Łukaszem Koniecznym i jego powieścią „Marcel”. Będzie okazja do zaopatrzenia się w książkę. Oprócz tego Biblioteka przygotowuje dodatkowe atrakcje.

Bohaterem książki jest 40-latek, przemierzający Miasteczko. Spotyka znajomych i nieznajomych. Rozmawia z nimi, wspomina czasy, gdy miał naście lat. Napotkany przyjaciel chce reaktywować garażową kapelę. Biznesmen widzi Marcela na czele swej firmy. Była dziewczyna, po latach pozwala dotknąć piersi. Na zapleczu kawiarni pojedynkuje się na pączki
z kelnerką. Marcel jest jak piłeczka ping-pongowa, która uderzona przez rakietkę, często nie wiadomo gdzie spadnie i w którą stronę się odbije.

Łukasz Konieczny. Urodzony w 1974 roku w Gostyniu. Ukończył gostyńskie liceum i socjologię na UAM w Poznaniu. Występował w teatrze ulicznym, był dziennikarzem, współorganizował koncerty i eventy, sprzedawał piwo do sklepów i pubów, i co ważne przez pewien czas stał za barem w knajpie. Debiutował w 2016 roku zbiorem opowiadań pt. Wysłodki, w których przeniósł czytelników w dzieciństwo spędzone w małym miasteczku lat osiemdziesiątych. Jest fanem muzyki ska i punk. Mieszka i pracuje w Lesznie.

Miejscowość: Gostyń, ul. Hutnika 4
Miejsce: GOK "Hutnik"
Data rozpoczęcia: 2017-10-08 19:00
Data zakończenia: 2017-10-08 21:00

 

Powieść „Tysiąc spokojnych miast” ukazała się w Polsce w 1997 roku. W 2010 roku została jedną z najlepszych książek roku w USA, to opowieść z lat 60-tych. Józef Trąba oraz ojciec narratora powieści Jerzyka postanawiają zabić I sekretarza PZPR Władysława Gomułkę. O ich planach dowiaduje się miejscowy milicjant, komendant Jeremiasz, a także cała wspólnota ewangelicka poddająca ów pomysł publicznej dyspucie. Narzędziem zbrodni ma być chińska kusza.
-„Jeśli śmiech jest najlepszym lekarstwem – napisał amerykański recenzent -, to szczęśliwi czytelnicy tej wspaniałej książki z pewnością cieszyć się będą doskonałym zdrowiem aż do końca swych dni” -.
Rzecz dzieje się latem 1963 roku w zamieszkałej przez luteranów górskiej mieścinie na ziemi cieszyńskiej. Józef Trąba, pijak filozof, postanawia przed śmiercią „zrobić coś dla ludzkości” i zgładzić najbardziej dostępnego tyrana: I sekretarza PZPR, Władysława Gomułkę. Ponieważ zamachowiec nie włada bronią palną i wie, że nie zdoła uderzyć z bliska bronią białą, planuje użyć chińskiej kuszy. Absurdalny pomysł analizuje podczas modlitewno-alkoholowych biesiad cała lokalna ewangelicka wspólnota. Zarówno dysputy, jak i przygotowania, a wreszcie wyprawa do stolicy stają się dla narratora opowieści, młodego Jerzyka, wtajemniczeniem w dorosłość, zwłaszcza że cała ta historia łączy się z jego pierwszą miłością do turystki z Warszawy. Humor przeplata się tu z nostalgią, a ironia z mitologizacją dorastania w mało znanym świecie polskich ewangelików.
Sceniczna adaptacja Roberta Urbańskiego w reżyserii Jacka Głomba, zrealizowana w 2007 roku w Zielonej Górze, a w 2013 w Legnicy, jest według zgodnej opinii krytyków najlepszym teatralnym ucieleśnieniem prozy Jerzego Pilcha. Spektakl zielonogórski uhonorowano w XIII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej nagrodami za adaptację, reżyserię i scenografię.


 http://gok.gostyn.pl/DATA/Zabijanie_Gomu%C5%82ki_fot_Karol_Budrewicz_126_14Masf1.jpg

Reżyseria: Jacek Głomb

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy

czas trwania: 110 minut (bez przerwy)
grupa wiekowa: dorośli
scenografia: Małgorzata Bulanda
muzyka: Bartek Straburzyński
dramaturgia: Robert Urbański

Bilety w cenie 10 złotych do nabycia w kasach GOK,

Kina „Pod Kopułą” i w serwisie bilety24.pl

Miejscowość: Gostyń, ul. Wrocławska 257
Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
Data rozpoczęcia: 2017-10-10 18:00
Data zakończenia: 2017-10-10 20:00

Zdjęcie użytkownika Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu.

10 października 2017 r. o godz. 18.00 odbędzie się uroczystość 70- lecia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu. Z tej okazji zapraszamy wszystkich czytelników i sympatyków książki na koncert akustyczny w wykonaniu zespołu Ensemble del passato. Koncert odbędzie się w Bibliotece. Darmowe wejściówki do odbioru w Bibliotece. Wstęp tylko za zaproszeniem lub wejściówką. Ilość miejsc ściśle ograniczona.

Ensemble del passato zajmuje się wykonawstwem muzyki dawnej z głęboką dbałością o historyczną poprawność realizacji kompozycji, jednocześnie sprzeciwiając się odtwórczej "pomnikowości", stawiając sobie za główny cel witalną kreację dzieł. W repertuarze zespołu znajduje się głównie siedemnastowieczna muzyka polska i włoska, jednakże artyści wprowadzają brzmienie instrumentów dawnych także w arkana harmonii współczesnej. Muzycy Ensemble del passato dokonali licznych nagrań fonograficznych i są częstymi gośćmi festiwali w Polsce i za granicą. Zespół tworzą: Anna Budzyńska – sopranistka, solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu, doktorantka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego, dr Henryk Kasperczak – teorba, lutnia, wykładowca Akademii Muzycznych w Poznaniu i Łodzi, Maciej Kończak – gitara barokowa, lutnia, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie gitary i lutni.

http://www.gostyn.pl/wydarzenia.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl