Facebook
Youtube

www.gostyn.pl

ZNAJDŹ WYDARZENIA

Spotkanie z podróżnikiem Arunem Milcarzem

Miejscowość: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Gostyń
Miejsce: Gostyń
Data rozpoczęcia: 2017-02-21 17.00
Data zakończenia: 2017-02-21
Organizator: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu zaprasza na spotkanie z podróżnikiem - promującym swoją debiutancką książkę „Czad. W poszukiwaniu straconego…” - Arunem Milcarzem, które odbędzie się we wtorek 21 lutego 2017 roku o godz. 17.00.

W latach 90- tych Milcarz był autorem tekstów oraz frontmanem grind-punkowego zespołu Alchemik Sendivius. Jest autorem kilku filmów dokumentalnych oraz  reportaży publikowanych na łamach magazynów podróżniczych, takich jak Extremium, Poznaj Świat oraz w Gazecie Wyborczej. W 2009 roku otrzymał nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Scenarzystów INTERSCENARIO we Wrocławiu za scenariusz etno-psycho-thrillera Agung napisanego razem z Pawłem Ferdkiem.

Jako podróżnik zadebiutował w 1998 roku współorganizując wyprawę do ekwadorskiej dżungli, by przyglądać się życiu indiańskich plemion Kofa, Siona i Huoarani. Rozgłos przyniosła mu samotna wyprawa Afryka Maraton Południe – Północ, za którą w 2005 roku otrzymał prestiżową statuetkę KOLOSA. Integralnym elementem tej wyprawy był projekt badawczy Granice Afryki – granice psychiki zrealizowany przez Koło Naukowe Psychologii UAM Poznań. Odwiedził również Indonezję, Syberię, Papuę Nową Gwineę, Madagaskar oraz Mongolię. W 2011 roku w trakcie realizowania swoich pokazów podróżniczych, stanowiących nietuzinkową słowno – wizualną relację z wypraw, wypracował zupełnie nową jakość – autorski Kabaret Podróżniczy.

V Otwarte Mistrzostwa w narciarstwie zjazdowym i snowboardzie

Miejscowość: Zieleniec
Data rozpoczęcia: 2017-02-25
Data zakończenia: 2017-02-25
Organizator: OSiR w Gostyniu

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu organizuje w sobotę 25 lutego 2017 roku V Mistrzostwa w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie o Puchar Burmistrza Gostynia Zieleńcu.

Narciarze rywalizować będą w kategoriach: dzieci do VI klasy szkoły podstawowej, młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do 18 roku życia, oraz dorośli - kobiety i mężczyźni. Zmagania snowboardzistów zostaną przeprowadzone w jednej kategorii.

Aby wziąć udział w zawodach należy dokonać zgłoszenia do czwartku 23 lutego 2017 roku w Biurze Obsługi Klienta na krytej pływalni przy ul. Starogostyńskiej 9a. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00. Przy zgłoszeniu należy wypełnić i podpisać kartę zawodnika wraz ze znajdującym się na niej oświadczeniem o zdolności do udziału w zawodach narciarskich (w przypadku osób niepełnoletnich wymagany jest  podpis rodzica lub opiekuna prawnego).

Opłata wpisowa wynosi 140 zł i zawiera: dojazd autokarem, udział w zawodach, numer startowy, puchary i nagrody, karnet, ubezpieczenie narciarskie oraz obiad.

Regulamin Mistrzostw oraz kartę zawodnika można znaleźć na stronie www.osir.gostyn.pl

http://www.gostyn.pl/wydarzenia.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl