Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

07 marca 2017

100 lat pani Józefy

We wtorek 7 marca 2017 roku swoje setne urodziny obchodzi pani Józefa Biderman z Goli. Jubilatkę z życzeniami odwiedzili: Grzegorz Skorupski, Zastępca Burmistrza Gostynia, Mirosław Żywicki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Gostyniu, Paweł Stachowiak, sołtys Goli, wraz z przedstawicielami rady sołeckiej.

Józefa Biderman z domu Olejniczak urodziła się 7 marca 1917 roku w Brzeziu. Rodzicami jubilatki byli Józef Olejniczak i Agnieszka Olejniczak z domu Figielek. 6 czerwca 1936 roku solenizantka wyszła za mąż za Jana Bidermana z Brzezia. Po wybuchu wojny mąż pani Józefy został wcielony do wojska, a ona wraz z dziećmi i matką zostali wywiezieni do Niemiec. Po wojnie państwo Biderman kupili dom w Goli. Pan Jan pracował w gostyńskiej cegielni, a pani Józefa zajęła się domem i wychowywaniem 3 dzieci – 2 synów i córki. Mąż pani Józefy zmarł w 1976 roku. Pomimo ciężkich chwil, jakich doświadczyła w życiu uśmiech nie znika z jej twarzy. Doczekała się 7 wnucząt i 14 prawnucząt i 11 praprawnucząt.

Pani Józefa, mimo swojego wieku, chętnie czyta książki i czasopisma. Jej receptą na długowieczność jest pozytywne podejście do życia i ludzi.

http://www.gostyn.pl/100_lat_pani_Jozefy.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl