w aktualnościach reszta serwisu


Jeśli chesz otrzymywać informacje dotyczące naszej miejscowości, strony internetowej - zapisz się do listy newslettera
zapisz wypisz
   Aktualności
KONKURS NA NAZWĘ OSIEDLA ROZSTRZYGNIĘTY

Rozstrzygnięto konkurs na nazwę dla nowo projektowanego osiedla mieszkaniowego w Gostyniu na zapleczu ul. Górnej. Burmistrz Gostynia wystąpi do Rady Miejskiej z projektem uchwały, w której zaproponuje, aby osiedlu nadać nazwę Słoneczne. To jedna z nazw, które pojawiały się najczęściej na kartach zgłoszeniowych.
Komisja konkursowa spotkała się we wtorek 8 marca 2011 r. Pracom komisji przewodniczyła Zastępca Burmistrza Elżbieta Palka. Stwierdzono, że łącznie wpłynęło 126 wypełnionych kart zgłoszeniowych. Jedna z nich dotarła do Urzędu Miejskiego w Gostyniu po terminie. 6 zgłoszeń nie spełniało innych wymogów regulaminowych.
Wśród zgłoszonych propozycji dominowały nazwy nawiązujące do lokalizacji osiedla (wzgórze) i warunków pogodowych (słońce, wiatr).
9 osób zaproponowało, aby osiedle nazywało się Słoneczne. Komisja głosowała jednomyślnie za tą propozycją. O tym, kto otrzyma nagrodę, musiało rozstrzygnąć losowanie. W związku z tym, że jedno zgłoszenie nie spełniało wymogów regulaminowych, o laptopa „rywalizowało” 8 osób. Losowania dokonał Ryszard Konopniak, wiceprezes spółki „RAWBUD-RAWICZ”. Ta firma będzie niebawem budować bloki na nowo projektowanym osiedlu. Szczęście uśmiechnęło się do Lidii Flak ze Starego Gostynia. Komisja konkursowa postanowiła wystąpić z wnioskiem o uhonorowanie upominkami wszystkich pozostałych osób, które zaproponowały zwycięską nazwę. Upominek otrzyma także osoba, która została wyłączona z losowania nagrody głównej ze względów regulaminowych.
Oto lista tych, którzy – oprócz laureatki głównej nagrody – zaproponowali nazwę Osiedle Słoneczne (w kolejności alfabetycznej): Mariusz Bartkowiak, Dorota Grobecka, Iwona Jopek, Paulina Krawiec, Agnieszka Pawlicka, Małgorzata Rajewska, Marcin Szafraniak, Ewa Wasielewska. Wszystkie osoby są mieszkańcami Gostynia.
Projekt uchwały w sprawie nadania nazwy nowo projektowanemu osiedlu Burmistrz Gostynia skieruje do Rady Miejskiej. Decyzję w tej sprawie podejmą radni na najbliższej sesji – w piątek 18 marca. Podczas sesji wręczona zostanie też nagroda główna w konkursie oraz upominki.

Na zdjęciu: Komisja konkursowa przy pracy

 


(Dodano 2011-03-08)  Wydruk PDF

 

«Maj 2015»
NdPnWtŚr CzPtSo
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 


© 2009 Gostyn.pl oficjalna strona Gostynia
Projekt i wykonanie IMAGO

kontakt z redakcją:                       redakcja@gostyn.pl