Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

Spotkanie z podróżnikiem Arunem Milcarzem

Miejscowość: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Gostyń
Miejsce: Gostyń
Data rozpoczęcia: 2017-02-21 17.00
Data zakończenia: 2017-02-21
Organizator: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Gostyń

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu zaprasza na spotkanie z podróżnikiem - promującym swoją debiutancką książkę „Czad. W poszukiwaniu straconego…” - Arunem Milcarzem, które odbędzie się we wtorek 21 lutego 2017 roku o godz. 17.00.

W latach 90- tych Milcarz był autorem tekstów oraz frontmanem grind-punkowego zespołu Alchemik Sendivius. Jest autorem kilku filmów dokumentalnych oraz  reportaży publikowanych na łamach magazynów podróżniczych, takich jak Extremium, Poznaj Świat oraz w Gazecie Wyborczej. W 2009 roku otrzymał nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Scenarzystów INTERSCENARIO we Wrocławiu za scenariusz etno-psycho-thrillera Agung napisanego razem z Pawłem Ferdkiem.

Jako podróżnik zadebiutował w 1998 roku współorganizując wyprawę do ekwadorskiej dżungli, by przyglądać się życiu indiańskich plemion Kofa, Siona i Huoarani. Rozgłos przyniosła mu samotna wyprawa Afryka Maraton Południe – Północ, za którą w 2005 roku otrzymał prestiżową statuetkę KOLOSA. Integralnym elementem tej wyprawy był projekt badawczy Granice Afryki – granice psychiki zrealizowany przez Koło Naukowe Psychologii UAM Poznań. Odwiedził również Indonezję, Syberię, Papuę Nową Gwineę, Madagaskar oraz Mongolię. W 2011 roku w trakcie realizowania swoich pokazów podróżniczych, stanowiących nietuzinkową słowno – wizualną relację z wypraw, wypracował zupełnie nową jakość – autorski Kabaret Podróżniczy.

http://www.gostyn.pl/Spotkanie_z_podroznikiem_Arunem_Milcarzem.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl