Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

Gospodarka

Gostyń jest strefą dobrego biznesu. Miejsce to sprzyja powstawaniu i rozwojowi zarówno lokalnych firm, jak i przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym. Pomysłowość tutejszych mieszkańców, ich odwaga i innowacyjne podejście pozwoliło zbudować firmy, które doskonale funkcjonują zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

Do liderów należą: producent filtrów dla motoryzacji, huta szkła, mleczarnia, cukrownia, a także firma produkująca rury PCV. W ścisłej krajowej czołówce plasuje się miejscowe rolnictwo. Ziemia gostyńska to również zagłębie bryczkarskie. Pochodzące stąd powozy konne jeżdżą na wszystkich kontynentach.

System zwolnień podatkowych pozytywnie wpływa na rozwój aktywności biznesowej i zachęca do inwestowania. W podgostyńskim Czachorowie na obszarze kilkudziesięciu hektarów powstała strefa gospodarcza, a lokalny samorząd dba o jej ciągły rozwój.

Przedsiębiorcy mogą w Gostyniu korzystać ze wsparcia instytucji okołobiznesowych – zarówno o charakterze doradczym, jak i finansowym.

Aneta Karkosz - ambasadorka marki Gostyń

https://www.gostyn.pl/Gospodarka.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl