Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

Rekreacja

Niezależnie od pory roku gostynianie i ich goście mają możliwość aktywnego spędzania każdej wolnej chwili. Służy temu bogata infrastruktura sportowa i ukształtowanie terenu.

W kompleksie sportowym, oprócz stadionu i boisk piłkarskich jest do dyspozycji m.in. kryta pływalnia z zapleczem fitness. Można tu nie tylko pływać, ale także korzystać z siłowni i gabinetów odnowy biologicznej. Dostępna jest oferta zajęć tanecznych i aerobowych. W sezonie zimowym popularnością cieszy się lodowisko, latem pod dachem można zagrać w tenisa. Leśne dukty i ścieżki otaczające kompleks, zachęcają do różnych form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu: jazdy na rowerze, biegania czy nordic walking.

Gostyń może poszczycić się jedną z najnowocześniejszych w Polsce 6-torową kręgielnią klasyczną. Organizowane są tu zawody, także o randze międzynarodowej, ale obiekt tętni życiem na co dzień. Wiele osób uczestniczy w rozgrywkach amatorskiej ligi zakładów pracy.

W mieście powstają siłownie zewnętrzne, przybywa ścieżek rowerowych. Gostynianie pokochali rower jako alternatywny sposób codziennego przemieszczania się. Popularne jest także jeździectwo i sporty hippiczne.

Radosław Frydryszak - ambasador marki Gostyń

https://www.gostyn.pl/Rekreacja.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl