Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

Lodowe inspiracje Tomasza Piecucha

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: gostyńskia biblioteka
Data rozpoczęcia: 2018-01-15
Data zakończenia: 2018-01-31

Zima w tym roku nas nie rozpieszcza. Brak śnieżnej aury możemy sobie zrekompensować udając się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu, gdzie od poniedziałku15 stycznia 2018 roku w Galerii w Ramach czynna będzie wystawa fotografii „Lodowe Inspiracje Tomasz Piecucha”.

Na 18 planszach w formacie A3 zaprezentowane zostaną prace ukazujące kształty, które stworzyła przyroda we współpracy z niskimi temperaturami. Tomasz Piecuch oczyma własnej wyobraźni interpretuje te naturalne formy, jako anioła, modlitwę, jaszczurkę, motywy ptasie, oprócz odniesień metafizycznych i przyrodniczych, pojawiają się również wątki współczesne i bardzo prozaiczne, jak internetowy „like”.

Tomasz Piecuch mówi o sobie, jako o człowieku otoczonym pięknymi łąkami, polami i lasem już od młodych lat zafascynowanym uwiecznianiem wszystkiego co wokół ciekawe i interesujące. Kocha bardzo długie spacery i jeszcze dłuższe wycieczki rowerowe z aparatem na szyi . To fotograf amator.

 - Dlaczego akurat lód ? Bo nigdy nie wiadomo co przyroda potrafi stworzyć . A wystarczy trochę pobudzić wyobraźnie, czasami tą najbardziej skrywaną, by zobaczyć postacie, zwierzęta a nawet ... Anioły – wyjaśnia autor.

- Czas tak szybko leci ... wszystko przemija ale zdjęcia pozostają na zawsze ... I warto czasami sięgnąć do stosu albumów i przenieść się w czasie w najpiękniejsze momenty naszego życia .

Wiec zapraszam Was w ten mój szalony świat , chociaż jego maleńką cząstkę i mam nadzieje że i Wy coś zobaczycie w moich lodowych inspiracjach -  opowiada Tomasz Piecuch.

Wystawę można zobaczyć od 15 do 31 stycznia na piętrze Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu w godzinach otwarcia książnicy. Wstęp wolny.

http://www.gostyn.pl/Lodowe_inspiracje_Tomasza_Piecucha.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl