Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

ZNAJDŹ WYDARZENIA

Adriana Lecouvreur - pokaz kinowy

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: Kino "Pod Kopułą"
Data rozpoczęcia: 2019-06-27 18.00
Data zakończenia: 2019-06-27

W czwartek, 27 czerwca w Kinie "Pod Kopułą" odbędzie sie pokaz kinowy opery Adriana Lecouvreur.

Kulisy teatru, intryga, miłość i postać historyczna wielkiej XVIII-wiecznej paryskiej aktorki Adrienne Lecouvreur to składniki idealnego libretta operowego. Gwiazda francuskiej sceny teatralnej rzeczywiście była nie tylko cenioną za naturalność i wdzięk aktorką, ale także kochanką marszałka Maurycego Saskiego, syna Augusta Mocnego. Współcześni podejrzewali i przekazali to następnym pokoleniom, że aktorka została zamordowana przez rywalkę – księżnę de Bouillon – przy pomocy bukietu fiołków nasączonych trucizną. Na podstawie tej legendy Francesco Cilèa skomponował swoją niezwykle melodyjną operę, która wpisuje się w nurt werystyczny, czyli prezentowania na scenie prawdziwego życia ze wszystkimi codziennymi szczegółami. W nowej inscenizacji Sir Davida McVicara w roli tytułowej wystąpi Anna Netrebko, która całkiem niedawno dołączyła tę partię do swojego repertuaru. Maurycym, synem polskiego króla, będzie Piotr Beczała.


Bilety dostępne w kasie GOK "Hutnik", Kinie "Pod Kopułą" oraz na stronie:

https://www.bilety24.pl/inne/adriana-lecouvreur-pokaz-kinowy-50523?id=246884

Pierwszy Gostyński Rekord Gitarowy

Miejscowość: Park Miejski
Miejsce: Rynek
Data rozpoczęcia: 2019-06-28 15.00
Data zakończenia: 2019-06-28

W ramach gitarowego rekordu na wieczornych koncertach wystąpią:

Free Road

Graphotype

Kacper Dworniczak

Leszek Cichoński i Jose Torres – Viva Santana

Prelekcja Dariusza Rozwadowskiego o marksizmie kulturowym

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: Muzeum
Data rozpoczęcia: 2019-06-29 15.00
Data zakończenia: 2019-06-29

Zarzewie – Na Rzecz Tożsamości i Muzeum w Gostyniu serdecznie zapraszają na prelekcję Dariusza Rozwadowskiego „Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu”, która odbędzie się w sobotę, 29 czerwca 2019 roku o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Muzeum, ul. Kościelna 5. Wstęp wolny.

Dariusz Rozwadowski (ur. 1984) – historyk, nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie i wychowania fizycznego, trener piłki nożnej UEFA A, działacz sportowy. Specjalizuje się w historii Kościoła. Nakładem Wydawnictwa Prohibita ukazała się jego debiutancka książka pt. „Marksizm kulturowy. 50 lat wojny z cywilizacją zachodu”. To pierwsza w Polsce książka o tym, jak systematycznie, intencjonalnie i metodycznie krok po kroku lewica podkopuje nasze fundamenty cywilizacyjne.

Festyn charytatywny na Górnej

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: os. Konstytucji 3 Maja
Data rozpoczęcia: 2019-06-29 10.00
Data zakończenia: 2019-06-29 16.00

Rada osiedla Konstytucji 3 Maja w Gostyniu wspólnie z Komitetem społecznym dla Jakuba i Zuzi zapraszają na Festyn Charytatywny, który odbędzie się w sobotę 29 czerwca 2019 roku. Festyn rozpocznie się o godz. 10.00 na boiskach sportowych przy ul. Górnej. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji m.in. występy Mażoretek, grupy „Jumping Frog”, grupy Capoeira Brasil, pokazy pierwszej pomocy oraz przejazdy bryczką lub motorem. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w rywalizacji na rowerowym torze przeszkód lub skorzystać z  dmuchanych zamków. Każdy cyklista będzie mógł również zarejestrować swój jednoślad. Podczas zabawy odbędzie się także zbiórka publiczna dla Kuby Malińskiego, podopiecznego Fundacji „Słoneczko” oraz dla Zuzi Grzesiek, podopiecznej Fundacji „Matio”.

Otwarcie boiska treningowego

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: Stadion Miejski
Data rozpoczęcia: 2019-06-29 15.00
Data zakończenia: 2019-06-29

Kompleks przy ul. Sportowej systematycznie zmienia swoje oblicze. Rok temu do uzytku została oddana profesjonalna bieżnia lekkoatletyczna, a teraz przyszedł czas na boisko treningowe o nawierzchni z trawy sztucznej. 

W sobotę, 29 czerwca na stadion przy ul. Sportowej odbędzie sie impreza z okazji otwarcia  boiska treningowego. Rozpoczęcie zaplanowano na 15.00.

W programie:

 • turniej piłkarski, w którym zmierzą się gostyńscy radni, urzędnicy, strażacy oraz pracownicy OSiR-u,
 • gry i zabawy sportowe z animatorami, gigantyczne piłkarzyki, piłkarzyki sprężynowe, piłkarzyki stołowe, bramka celnościowa, sumo piłki, gra FIFA, siłomierz kopnięć,
 • malowanie twarzy barwami kibica,
 • warsztaty: kibicowania, cheerleadingu, trików piłkarskich,
 • pokazy: cheerleaderek, Freestyle Football,
 • kącik plastyczny,
 • konkursy z nagrodami,
 • pyszny tort w kształcie boiska.

Wstep na wydarzenie będzie bezpłatny.

„Sztuka współczesna bez tajemnic”-kurs historii sztuki

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: Muzeum
Data rozpoczęcia: 2019-06-30 17.00
Data zakończenia: 2019-06-30

Gostyńska Akademia Kultury zaprasza na kurs historii sztuki, który poprowadzi Pani Aleksandra Pruska. Kurs będzie się składał z cyklu sześciu spotkań.
Oto zaproponowane przez wykładowczynię tematy:

 1. NADCHODZI KOBIETA Z WĄSAMI, czyli kilka słów o sztuce pierwszej połowy XX wieku.
 2. KWADRAT W SPADKU - rozważania o abstrakcjonizmie, konstruktywizmie i neoplastycyzmie.
 3. RUCH NOWOCZESNY W ARCHITEKTURZE - dlaczego mniej zaczęło znaczyć więcej?
 4. SATYSFAKCJA GWARANTOWANA - o sztuce drugiej połowy XX wieku.
 5. ZASKAKUJĄCE OBLICZA SZTUKI NAJNOWSZEJ, czyli o przełamywaniu granic gatunkowych.
 6. ALE TO JUŻ BYŁO! ZASKAKUJĄCE OBLICZA SZTUKI NAJNOWSZEJ – ciąg dalszy.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 30 czerwca w Muzeum o godz. 17.00. Wstep wolny.

Niedziela w bibliotece

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: Biblioteka
Data rozpoczęcia: 2019-06-30 13.00
Data zakończenia: 2019-06-30 17.00

W ramach czerwcowej "Niedzieli w Bibliotece" przeprowadzone zostaną warsztaty ilustratorsko-graficzne dla dzieci.

Podczas zajęć przeczytane zostaną bajki i baśnie. Następnie uczestnicy wykonają własne ilustracje do wybranych bajek pod okiem specjalisty.
Warsztaty poprowadzć będzie znana ilustratorka, artysta plastyk - Elżbieta Krygowska-Butlewska. Jej barwne, baśniowe ilustracje można podziwiać w książkach dla dzieci, m.in. autorstwa Wandy Chotomskiej, Joanny Papuzińskiej czy Liliany Bardijewskiej.
Zapisy na warsztaty pod numerem telefonu : 661036046.
Warsztaty odbędą się o godzinie 13.30 i 15.30.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

„Zrób krok w stronę PSZOK” - spotkanie edukacyjne

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: Rynek
Data rozpoczęcia: 2019-07-02 10.00
Data zakończenia: 2019-07-02

Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego realizuje drugą edycję kampanii „Zrób krok w stronę PSZOK” w ramach której zaplanowane zostały terenowe spotkania z mieszkańcami związkowych gmin.

Na gostyńskim rynku spotkanie odbędzie się we wtorek 2 lipca o godz. 10:00.

Kampania ma na celu m.in. wzrost selektywnej zbiórki odpadów oraz wzrost świadomości mieszkańców Związku w zakresie zagrożeń dla środowiska i zdrowia ludzi płynących z nieprawidłowego postępowania z odpadami.

Podczas spotkania mieszkańcy będą mogli uzyskać informacje dotyczące zasad prawidłowego postępowania z odpadami, ale również sprawdzić swoją wiedzę poprzez udział w zabawach. Na dorosłych czekać będzie test wiedzy prawda/fałsz, a dzieci i młodzież sprawdzą swoje wiedzę na planszówce - wieloformatowej grze edukacyjnej z bohaterami z Drużyny Segregolandii.

Dla najbogatszych w wiedzę dotyczącą segregacji odpadów przygotowane będą ekologiczne materiały edukacyjne, w namiocie KZGRL dostępne będą również broszury informacyjne.

Lato z OSiRem

Miejscowość: Gostyń
Data rozpoczęcia: 2019-07-02
Data zakończenia: 2019-07-02

Jak co roku OSiR organizuje zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży, czym zachęca do wyjścia z domu i ruchu.

Specjalnie dla Was przygotowali program „Lato 2019 z OSiR”. Znalazła się w nim m.in. wycieczka rowerowa do Szwajcarii Godurowskiej. Będzie można pograć w kręgle, nauczyć się grać w tenisa, wziąć udział w zajęciach fitness. Również na pływalni pojawią się atrakcje. Wodny tor przeszkód pojawi się na gostyńskim basenie 6-8 lipca oraz 16-18 sierpnia. Tak jak co roku, dzieci i młodzież będą mogli skorzystać z biletu wakacyjnego na basenie.

Szczegóły na stronie OSiRu

Wakacje z GOK

Miejscowość: Gostyń
Data rozpoczęcia: 2019-07-02
Data zakończenia: 2019-07-02

Tegoroczny program zajęć wakacyjnych w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” obejmuje szereg twórczych, kreatywnych i kolorowych warsztatów. W programie m.in. warsztaty plastyczne, taneczne, cyrkowe oraz ceramiczne.

We wtorek 2 lipca o godz. 11.00 odbędzie się pokaz cyrkowy „Perypetie wesołego mima”, a następnie warsztaty cyrkowe.

Warsztaty plastyczne odbędą się 4, 11, 18, 25 lipca oraz 1, 8,22,29 sierpnia.

Z kolei na warsztaty taneczne i ceramiczne trzeba będzie się zapisać. Nauka tańca odbywać się będzie 8 lipca w trzech grupach wiekowych. Pierwsze zajęcia odbędą się o 11.00 i będą przeznaczone dla przedszkolaków, kolejne będą dla dzieci szkolnych i młodzieży o 12.00. Miłośnicy break dancu powyżej 6 roku życia mogą stawić się na zajęcia o 13.00.

Młodzi artyści będą mieli cztery okazje do pracy z gliną, 29 i 30 lipca oraz 12 i 13 sierpnia. Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz.11.00.

Kolejne warsztaty na które trzeba się uprzednio zapisać to warsztaty krótkofalarskie. Odbędą się one 10 lipca o godz. 10.00 dla młodzieży powyżej 12 lat.

Warsztaty po tajemniczą nazwą „Wycinanki Dudały” 2 sierpnia o godz. 11.00. Informacje u organizatora.

Spektakl interaktywny „Bajka do zjedzenia” i warsztaty muzyczne z Teatrem TAK odbędą się  6 sierpnia o godz. 11.00.

Poza warsztatami GOK „Hutnik” przygotował też salę z LEGO (12,23 lipca i 21. 28 sierpnia) i salę z planszówkami (3, 17 lipca i 7, 14 sierpnia).

Również do Kina „Pod Kopułą” zawitają wakacje. Specjalnie dla dzieci odbędą się seanse bajek „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”, „Król Lew”, „Agent Kot”.

Szczegółowy plan zajęć znajduje się na plakatach oraz na stronie: www.gok.gostyn.pl.

Co to za bajka? - quiz

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: Rynek
Data rozpoczęcia: 2019-07-04 17.00
Data zakończenia: 2019-07-04

W czwartek, 4 lipca 2019 r., biblioteka zaprasza do wzięcia udziału w drużynowym quizie multimedialnym pod hasłem "Co to za bajka?". Odczytane zostaną fragmenty utworów, wyświetlone motywy filmowe, graficzne i dźwiękowe, na podstawie których  uczestnicy odpowiedzą na pytania.

Do rywalizacji mogą przystapić kilkuosobowe drużyny. Start o godzinie 17.00 w ogródku wiedeńskim w "Szalonej Krowie".
Zapisu można dokonać pod numerem telefonu: 65 572 09 52.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: Kawiarnia Prywatka
Data rozpoczęcia: 2019-07-08 18.00
Data zakończenia: 2019-07-08

Mocna Kultura - o sztuce i kulturze "ludzkim" językiem opowie Jarosław Jarry Jaworski. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 8 lipca 2019 roku o godz. 18.00 w Kawiarni Prywatka na ul. Górnej.

Jaworski jest specjalistą od marketingu instytucji kultury i festiwali filmowych oraz teatralnych, dyplomowanym muzealnikiem ze specjalizacją z malarstwa holenderskiego. Ma słabość do sztuki, co owocuje blogiem: Mocna Kultura gdzie, zgodnie z mottem, „mówi o sztuce ludzkim językiem”. Prowadzi również blog osobisty pt. Jarry Blog, gdzie zadaje pytania, zwłaszcza te irytujące.

Letnie warsztaty malarsko-graficzne

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: GOK "Hutnik"
Data rozpoczęcia: 2019-07-10 16.00
Data zakończenia: 2019-07-10 19.00

GOK „Hutnik” zaprasza na letnie warsztaty malarsko-graficzne dla młodzieży i dorosłych. Odbywać się one będą w każdą środę w terminie od 10 lipca do 25 września w godz. 16.00-19.00. Miejscem spotkań będzie pracownia plastyczna GOK „Hutnik”.

Proponowane techniki: malarstwo-akwarela, olej na płótnie, malarstwo fakturowe na płycie, grafika- linoryt, monotypia, sucha igła. Organizator zapewnia materiały plastyczne.

Efekty prac wykonanych podczas warsztatów prezentowane będą jesienią na wystawie w GOK „Hutnik”.

Zapisy w sekretariacie GOK „Hutnik” i pod nr tel. 65 572 79 90.

Krwiobus stanie przy krytej pływalni

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: ul. Starogostyńska 9a
Data rozpoczęcia: 2019-07-17 10.00
Data zakończenia: 2019-07-17 16.00

W środę, 17 lipca 2019 roku przy krytej pływalni „Na Fali” (ul. Starogostyńska 9a), stanie ambulans do poboru krwi. Rejestracja dawców odbywać się będzie w godz. 10.00-16.00. Krew mogą oddać osoby w wieku 18-65 lat.

Organizatorem zbiórki krwi jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Warsztaty handmade z biblioteką

Miejscowość: Gostyń
Data rozpoczęcia: 2019-07-23
Data zakończenia: 2019-07-23

We wtorek, 23 lipca odbęda się kolejne warsztaty w ramach programu "Czyste czytanie". Zadaniem młodzieży będzie wykonanie zakładek do książek i biżuterii.

Więcej informacji u organizatora

https://www.gostyn.pl/wydarzenia.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl