Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

Maciej Parowski w gostyńskiej Bibliotece

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: Biblioteka Publiczna
Data rozpoczęcia: 2017-12-15
Data zakończenia: 2017-12-16

W piątek 15 grudnia i w sobotę 16 grudnia 2017 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu spotkać można będzie jedną z najważniejszych osobowości polskiej literatury - Macieja Parowskiego.

Maciej Parowski to krytyk, redaktor, pisarz i osobowość związana z gatunkiem fantastyki. W latach 1982-2013 był kierownikiem działu literatury polskiej w „Fantastyce”, później „Nowej Fantastyce”, na którego łamach debiutowali pisarze, rozświetlający firmament polskiej prozy. Jest autorem powieści „Twarzą ku ziemi”. Za książkę „Burza. Ucieczka z Warszawy’40” został wyróżniony przez kapitułę Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza. Sławę zyskał jako scenarzysta kultowych komiksów „Funky Koval” i „Wiedźmin”. Napisał wiele zbiorów esejów, felietonów, recenzji i wywiadów, będących opowieścią o przeobrażeniach w fantastyce podczas kilku minionych dekad: „Małpy Pana Boga. Słowa”, „Małpy Pana Boga. Obrazy”, „Z bandytą w windzie”, „Kukułka na koniu trojańskim. Małpy Pana Boga 3. Retrospekcje”. Maciej Parowski publikuje również w dziale kulturalnym „Gazety Polskiej”, gdzie zajmuje się nowościami kinowymi.

W Gostyniu Maciej Parowski poprowadzi zajęcia w ramach Pracowni Literackiej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy. Odbędą się one w piątek 15 grudnia o godz. 18.00. Gość z Warszawy jest pierwszym zewnętrznym krytykiem, który dokona oceny prac tworzonych przez miejscowych miłośników tekstu i pióra. Dzień później, w sobotę 16 grudnia, o godz. 18.00, również w Bibliotece, odbędzie się spotkanie otwarte z Maciejem Parowskim poświęcone współczesnym zjawiskom w gatunku fantastyki na takich polach, jak: literatura, film i komiks.

http://www.gostyn.pl/Maciej_Parowski_w_gostynskiej_Bibliotece__39049.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl