Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

20 marca 2023

26 III - Galeria Produktów Lokalnych w „Hutniku”

Wiosenna edycja Galerii Produktów Lokalnych odbędzie się w niedzielę 26 marca 2023 roku. Tradycyjnie już miejscem, w którym prezentowana będzie oferta członków grupy noszącej nazwę Wy-Twórcy Gostyń, będzie Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”. Rękodzielnicze wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00, a zakończy o godzinie 17:00.
„Rękodzielnicy przygotowali olbrzymi wachlarz lokalnych produktów. Nie sposób wymienić wszystkie, ale zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie i swoich bliskich” – informuje Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego, które od początku wspiera Wy-Twórców. – „Zapraszamy po przepyszne miody, sery oraz wyroby cukiernicze. Na miłośników sztuki i designu czekają: industrialne meble, świece, doniczki, makramy. Nie zabraknie także inspiracji na wyjątkowe wiosenne ozdoby czy upominki, takie jak: biżuteria, torebki, maskotki i wiele innych. Wszystko oczywiście w klimacie wiosenno-świątecznym”.
W trakcie imprezy odbywać będą się także warsztaty rękodzielnicze, które poprowadzą lokalni Wy-Twórcy. Będzie można nabyć umiejętności zdobienia świątecznych wianuszków, malowania ceramicznych dzwonków, tworzenia świec sojowych, woskowych, a nawet biżuterii. Kreatywne zajęcia i animacje przygotowano także dla najmłodszych.
Bliższe informacje o imprezie (oraz link do wydarzenia w mediach społecznościowych, gdzie znaleźć można godzinowy program warsztatów oraz prezentowani są wystawcy) dostepne są tutaj.
Organizatorem galerii jest grupa Wy-Twórcy Gostyń.

https://www.gostyn.pl/26_3__Galeria_Produktow_Lokalnych_w_Hutniku.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl