Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

30 stycznia 2018

BODO Musical na Dzień Kobiet

W czwartek 8 marca 2018 roku w sali widowiskowej Gostyńskiego Ośrodka Kultury będzie można obejrzeć musical „BODO” – to propozycja „Hutnika” na Dzień Kobiet”. Początek o godzinie 19.00.

Wyjątkowy musical i nietuzinkowe spojrzenie na życiorys największej gwiazdy kina i teatru okresu międzywojennego. Spektakl ujęty w nietypową formę. Z jednej strony przenosimy się na estradę lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, pełnej piór, cekinów i zalotnych spojrzeń pań, a z drugiej mamy wrażenie, że oglądamy film z tamtych czasów z całą paletą charakterystycznych gestów, słów i układów choreograficznych. Do tego swoistego uroku dodają projekcje stylizowane na nieme kino, czy archiwalne nagrania scen z życia Eugeniusza Bodo. W to wszystko wpleciono opowieść człowieka nie do końca spełnionego, niejasnego i trudnego do jednoznacznego określenia. Uwikłanego w czasy wojny i niejasną śmierć, będącego przez całe życie pod ogromnym wpływem matki i uzależnionego od sceny i oklasków.

Usłyszeć będzie można muzykę znaną, ale na nowo zaaranżowaną. Piosenki zaśpiewa jeden z najlepszych polskich aktorów musicalowych - Dariusz Kordek. Wszystkie utwory to niezapomniane międzywojenne szlagiery, które widzowie doskonale znają tj. „Już taki jestem zimny drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy „Najcudowniejsze nóżki”.

Choreografię ułożyła Agnieszka Brańska, artystka na stałe współpracująca z Teatrem Roma. Na scenie pojawią się także tancerze. Partnerem przedstawienia jest Egurola Dance Studio.

Bilety w cenie 50 zł można nabyć w kasach Gostyńskiego Ośrodka Kultury “Hutnik”, kina „Pod Kopułą” i w serwisie www.bilety24.pl.

https://www.gostyn.pl/BODO_Musical_na_Dzien_Kobiet_39186.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl