Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

25 października 2017

Drezdeńskie wizyty w rocznicę tragicznych wydarzeń

W sobotę 21 października 2017 roku z krótką wizytą w Gostyniu przebywała Annekathrin Klepsch, zastępca nadburmistrza Drezna. Wzięła udział w uroczystościach w 78. rocznicę rozstrzelania 30 obywateli ziemi gostyńskiej, spotkała się z burmistrzem Jerzym Kulakiem, a także z organizatorami Festiwalu Muzyki Oratoryjnej „Musica Sacromontana”.
Swój pobyt w naszym mieście rozpoczęła od wizyty w ratuszu i rozmowy z burmistrzem. Następnie uczestniczyła w mszy świętej oraz w manifestacji, podczas której w imieniu władz samorządowych Drezna złożyła wiązankę kwiatów w hołdzie ofiarom zbrodni. Kilkugodzinną wizytę zakończyła na Świętej Górze. Po barokowej świątyni oprowadził gościa ks. Jakub Przybylski COr., dyrektor Festiwalu Muzyki Oratoryjnej. Następnie wraz z Krzysztofem Fekeczem, prezesem Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera, opowiedzieli o idei, historii i teraźniejszości festiwalu oraz o planach na przyszłość. Wspólnie z burmistrzem, zaprosili panią burmistrz Klepsch, która w Dreźnie odpowiedzialna jest za kulturę i turystykę, do kolejnej wizyty w Gostyniu – podczas XIII edycji „Musica Sacromontana”.
W rocznicowych uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele drezdeńskich stowarzyszeń, które od lat współpracują z partnerami w Gostyniu – Towarzystwa Niemiecko-Polskiego Saksonii oraz Towarzystwa na rzecz Wspierania Kościoła Marii Panny (Frauenkirche). Oni również złożyli pod pomnikiem wiązanki kwiatów w imieniu własnym oraz Zrzeszenia Antyfaszystów Saksonii. Wieczorem drezdeńczycy uczestniczyli w festiwalowym koncercie, podczas którego poświęcone zostały nowe świętogórskie organy.

http://www.gostyn.pl/Drezdenskie_wizyty_w_rocznice_tragicznych_wydarzen.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl